اسفند ۰۳, ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳ Asia/Tehran
  • نتایج قطعی شمارش آرا در ۹۵ حوزه انتخابیه اعلام شد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از قطعی شدن نتایج انتخابات در۹۵ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه خبر داد.

به گزارش پارس تودی؛ سید اسماعیل موسوی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اسامی نمایندگان قطعی شده پس از شمارش آرا در برخی حوزه های انتخابیه گفت: حسین حاتمی در حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوران استان آذربایجان شرقی، جلال محمود زاده از حوزه انتخابیه مهاباد استان آذربایجان غربی،محمود عباس زاده از حوزه انتخابیه مشکین شهر استان اردبیل، الهام آزاد از حوزه انتخابیه نائین، خور و بیابانک استان اصفهان، سیدجواد ساداتی نژاد از حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل استان اصفهان، به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی انتخاب شدند. 

موسوی تصریح کرد: شمارش آرا و نمایندگان قطعی شده در دیگر حوزه های انتخابیه عبارتند از: محمدتقی نقدعلی از حوزه انتخابیه خمینی شهر، سید صادق طباطبایی نژاد از حوزه انتخابیه اردستان استان اصفهان، ابراهیم رضایی از حوزه انتخابیه دشتستان بوشهر، سلمان اسحاقی از حوزه انتخابیه قائنات و زبرکوه، مصطفی نخعی از حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، مجید نصیرایی از حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه هر سه استان خراسان جنوبی، مجید ناصری نژاد از حوزه انتخابیه شادگان استان خوزستان، اردشیر مطهری از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان، عباس گلرو از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی شهر و سرخه استان سمنان به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم انتخاب شدند.

وی ادامه داد: رضا حاجی پور از حوزه انتخابیه آمل استان مازندران، علیرضا سلیمی از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان استان مرکزی، محمدمهدی مفتح از حوزه انتخابیه تویسرکان، حسن لطفی از حوزه انتخابیه رزن و درگزین، کیومرث سرمدی واله از حوزه انتخابیه اسدآباد هر سه از استان همدان، شهباز حسن پور بیگلری از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر، مصطفی رضاحسینی قطب آبادی از حوزه انتخابیه شهربابک، عفت شریعتی کوهبنانی از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان و حسین جلالی از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار هر چهار نفر از استان کرمان به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم انتخاب شدند.

سخنگوی ستاد انتخابات درباره شمارش آرای دیگر حوزه ها گفت: انور حبیب زاده بوکانی از حوه انتخابیه بوکان و یعقوب رضازاده از حوزه انتخابیه سلماس استان آذربایجان غربی، عباس جهانگیر زاده از حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار، ولی اسماعیلی از حوزه انتخابیه گرمی استان اردبیل، سمیه محمودی از حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان استان اصفهان، امیرقلی جعفری بروجنی از حوزه انتخابیه بروجن استان چهارمحال و بختیاری به عنوان نمایندگان مجلس یازدهم انتخاب شدند.

 وی افزود: حسین خسروی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف استان خراسان جنوبی، حسن رزمیان مقدم از حوزه انتخابیه درگز و محمد صفایی دلویی از حوزه انتخابیه گناباد و بجستان استان خراسان رضوی، با رای مردم راهی بهارستان شدند.موسوی اضافه کرد: همچنین محمد کعب عمیر از حوزه انتخابیه شوش استان خوزستان، سیدمرتضی خاتمی از حوزه انتخابیه ماه نشان وایجرود استان سمنان، علی اکبر علیزاده برمی از حوزه انتخابیه دامغان استان سمنان، مسلم صالحی از حوزه انتخابیه اقلید استان فارس، پرویز اوسطی از حوزه انتخابیه قروه و دهکلان استان کردستان، احمد دنیامالی از حوزه انتخابیه بندرانزلی استان گیلان، محمود احمدی بیغش از حوزه انتخابیه شازند استان مرکزی و محمدرضا دشتی اردکانی از حوزه انتخابیه اردکان و سیدجلیل میرمحمد میبدی از حوزه انتخابیه تفت و میبد استان یزد پس از شمارش آرا ، به خانه ملت راه یافتند.

دبیر ستاد انتخابات کشور درباره وضعیت شمارش آرای دیگر حوزه های انتخابیه و نماینده های راه یافته به مجلس یازدهم گفت: بررسی شمارش آرا در ۱۴ حوزه انتخابیه دیگر هم پایان یافت که مهدی اسماعیلی از حوزه انتخابیه میانه استان آذربایجان شرقی مستقیم به مجلس رفت و به دلیل اینکه این حوزه دو کرسی دارد، علی شامی و بهنام صفایی به مرحله دوم رفتند. همچنین حسین رجایی ریزی و علی یوسف‌پور از حوزه انتخابیه لنجان اصفهان به مرحله دوم راه پیدا کردند.

وی ادامه داد: محمد علی‌پور از حوزه ماکو، چالدران پل‌دشت و شوط  و مهدی عیسی زاد از حوزه انتخابیه میاندوآب آذربایجان غربی، علی حدادی از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان استان البرز، غلامحسین کرمی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان بوشهر، سید لفته احمدنژاد از حوزه انتخابیه خرمشهر استان خوزستان، سید البرز حسینی از حوزه انتخابیه خدابنده استان زنجان، اصغر باقرزاده از حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون‌کنار و سید سمش‌الدین حسینی از حوزه انتخابیه تنکابن ، عباس آباد و رامسر استان مازندران به مجلس راه یافتند.

وی افزود: همچنین منصور شکراللهی از حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب و قلعه گنج استان کرمان، سینا کمال‌خانی از حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان استان مرکزی و غلامرضا مرحبا از حوزه انتخابیه آستارا، مهرداد گودرزوند چگینی از حوزه انتخابیه رودبار و محمد صفری ملکمیان از حوزه انتخایه رودسر و املش استان کیلان و جعفر راستی از حوزه شبستر آذربایجان شرقی با کسب رای مردم بهارستان نشین شدند.

نمایندگان ۱۱ حوزه انتخابیه دیگر مشخص شدند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اعلام تعداد دیگری از نامزدهایی که به مجلس یازدهم راه یافته اند، گفت: احمد محرم زاده یخفروزان از حوزه انتخابیه اهر و هریس استان آذربایجان شرقی، پروین صالحی مبارکه از حوزه انتخابیه مبارکه استان اصفهان، احمد راستینه هفشجانی از حوزه انتخابیه شهرکرد و بن و سامان استان چهارمحال و بختیاری، عبدالله ایزدپناه از حوزه انتخابیه ایذه و باغ ملک و قاسم ساعدی از حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه استان خوزستان، حسن شجاعی علی آبادی از حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه استان زنجان روانه مجلس شدند.

موسوی ادامه داد: ملک فاضلی از حوزه انتخابیه سراوان، سیب، سوران و مهرستان استان سیستان و بلوچستان، حسین حسین زاده از حوزه انتخابیه لارستان، خنج و کراش استان فارس و غلامعلی کوهساری از حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر و رحمت الله نوروزی از حوزه انتخابیه علی آباد استان گلستان و علیرضا نظری از حوزه انتخابیه خمین استان مرکزی حائز اکثریت آرا شدند و به مجلس راه یافتند.

به گفته دبیر ستاد انتخابات کشور، بهزاد علیزاده و صادق کرمی از حوزه انتخابیه دهلران و دره شهر و آبدانان و بدره استان ایلام به مرحله دوم رفتند.

اعلام اسامی نماینده ۱۴ حوزه انتخابیه

موسوی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: سید مسعود خاتمی از حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار استان اصفهان، علی اکبر بسطامی و سارا فلاحی از حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان استان ایلام، موسی احمدی، از حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه استان بوشهر، محسن زنگنه از حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه، لات و زواره، اکبر احمدپور از حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار، و جواد نیک بین از حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن استان خراسان رضوی، امان الله حسین پور از حوزه انتخابیه اسفراین استان خراسان شمالی با کسب بیشترین رای وارد مجلس شدند.

وی اضافه کرد: ابراهیم متینیان از حوزه انتخابیه راهمرمز و رامشیر استان خوزستان، علی اصغر خانی از حوزه انتخابیه شاهرود، میامی و بسطام استان سمنان، فرهاد طهماسبی از حوزه انتخابیه نی ریز و استهبان و محمدرضا رضایی کوچی از حوزه انتخابیه جهرم استان فارس، روح الله عباس پور از حوزه انتخابیه بویین زهرا و آوج از استان قزوین و محمدرضا پورابراهیمی داورزنی و محمدمهدی زاهدی از حوزه انتخابیه کرمان و راور و صمدالله محمدی از حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه استان کرمان با رای مردم نماینده دور یازدهم مجلس شورای اسلامی شدند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: حوزه انتخابیه سمیرم استان اصفهان با رقابت رحیم کریمی و اصغر سلیمی به دور دوم کشیده شد.

منتخب مردم در ۱۵ حوزه انتخابیه دیگر مشخص شدند 

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: سید جواد حسینی کیا از حوزه انتخابیه سنقر استان کرمانشاه، محمدعلی رمضانی دستک از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه استان گیلان، غلامرضا شریعتی اندراتی از حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه، کیوان مرادیان کوچکسرایی و کمال علیپور خنکداری از حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی، ولی الله فرزانه از حوزه انتخابیه نور و محمودآباد، محمدعلی محسنی بندپی از حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت استان مازندران با رای مردم به مجلس می روند.

وی ادامه داد: احمد جباری از حوزه انتخابیه بندر لنگه، بستک و پارسیان استان هرمزگان، احد آزادیخواه و هادی بیگی نژاد از حوزه انتخابیه ملایر و علیرضا شهبازی از حوزه انتخابیه نهاوند استان همدان، محمدرضا صباغیان بافقی از حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد استان یزد، علی علیزاده از حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر استان آذربایجان شرقی، عبدالناصر درخشان از حوزه انتخابیه ایرانشهر، سرباز، دلکان، فنوج، بمپور و بخش های لاشار و بنت و معین الدین سعیدی از حوزه انتخابیه چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند استان سیستان و بلوچستان، و حسن محمدیاری از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال و رسول فرخی میکال از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل استان گیلان با کسب بالاترین رای، منتخب مردم برای نمایندگی دور یازدهم مجلس شورای اسلامی شدند.

۱۴۵ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخاباتی تعیین تکلیف شد 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ۱۴۵ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخاباتی تعیین تکلیف شده است، گفت: ۷ حوزه از این ۱۴۵ حوزه به دور دوم کشیده شده است.

موسوی تصریح کرد: غلامرضا نوری قزلجه از حوزه انتخاباتی بستان آباد، محمد باقری از حوزه انتخابیه بناب، معصومه پاشایی بهرام از حوزه انتخابیه مرند و جلفا، سید علی موسوی از حوزه انتخابیه ملکان و سید حمزه امینی از حوزه انتخابیه هشترود، چاراویماق استان آذربایجان شرقی، کمال حسین پور از حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت، علی زنجانی حسنلویی از حوزه انتخابیه نقده و اشنویه استان آذربایجان غربی، منتخب مردم این دو استان در مجلس یازدهم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات اضافه کرد: حسینعلی حاجی دلیگانی از حوزه انتخابیه شاهین شهر، میمه و برخوار، حسین محمد صالحی دارانی از حوزه انتخابیه فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت، سید ناصر موسوی لارگانی از حوزه انتخابیه فلاورجان، و رحمت الله فیروزی از حوزه انتخابیه نطنز و بخش قمصر استان اصفهان بیشترین آرای مردم در این حوزه ها شده اند.

موسوی با بیان اینکه مهدی عسگری از حوزه انتخابیه کرج اشتهارد و فردیس استان البرز با کسب بیشترین رای به مجلس راه یافته است، گفت: فاطمه آجرلو و علیرضا عباسی از همین حوزه به دور دوم رقابت ها می روند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: سید احمد رسولی نژاد از حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه استان تهران، قدرت الله حمزه شلمزاری از حوزه انتخابیه اردل، فارسان و کوهرنگ، حسین بامیری از حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا در استان چهارمحال و بختیاری با رای مردم روانه بهارستان شدند.

وی ادامه داد: جلیل رحیمی جهان آبادی از حوزه انتخابیه تربت جام، باخرز و صالح آباد استان خراسان جنوبی، علی اصغر عنابستانی و بهروز محبی نجم آبادی از حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن، سید احسان قاضی زاده هاشمی از حوزه انتخابیه فریمان و سرخس و بخش های احمدآباد و رضویه و علی آذری از حوزه انتخابیه قوچان و فاروج استان خراسان رضوی، منتخب مردم شده‌اند.

این نتایج باید به تایید شورای نگهبان برسد.139/118

کلیدواژه

کامنت