Shtator 29, 2020 20:17 Europe/Tirane
  • Martirizohen tre anëtarë të Gardës Revolucionare në jug të Iranit

Baza Kods e forcave tokësore të Trupave të Gardës Revolucionare Islamike njoftoi martirizimin e tre forcave tw gardës revolucionare në qytetin Nikshahr, në jug të provincës Sistan dhe Baluchestan në juglindje të Iranit.

Sipas IRNA, baza Kods e Trupave të Gardës Revolucionare në një deklaratë njoftoi: Të martën në mbrëmje, dy automjete në zonën e forcave vullnetare Basixh të qytetit Nikshahr u sulmuan nga një automjet i paidentifikuar. Bazuar në këtë njoftim; Tre anëtarë të Trupave të Gardës Revolucionare Islamike u martirizuan dhe një u plagos në këtë ngjarje. Në këtë sulm, i cili është ende i panjohur nga cili grup dhe për çfarë arsye u krye, dy terroristë u vranë dhe identifikimi i tyre po vazhdon të kryhet.

Tags

Komente