Janar 29, 2020 08:23 Europe/Tirane
  • Ekipet iraniane kalojnë fazën e Play Off në ligën e kampionëve të Azisë

Ekipet iraniane Esteghlal dhe Shahre Khodro të futbollit pasi kanë fituar përballë rivalëve të tyre janë futur në fazën tjetër të duke kaluar fazën Play Off për ligën e kampionëve të Azisë.

Ditën e martë ekipi iranian i futbollit Esteghlal në fazën finale të Play Off për ligën e kampionëve të Azisë ka fituar përballë ekipit katariot Al-Rian me rezultatin bindës 5 me 0 dhe kaloi në fazën e ndeshjeve në grupe. Ndërsa ekipi tjetër Shahre Khodro me penallti fitoi me rezultatin 5 me 4 përballë ekipit al-Salia të Katairt dhe kaloi në fazën e grupeve për ligën e kampionëve. Ekipi Persepolis i Teheranit dhe Sepahan i Esfahanit janë gjithashtu dy ekipe të tjera iraniane që marrin pjesë në kampionatin e ligës së kampionëve të Azisë.

Tags

Komente