May 29, 2020 14:54 Europe/Tirane
  • Vazhdon kriza e dhunës së policisë amerikan pas vrasjes së zezakut

Si pasojë e vrasjes së një zezaku nga një polic i bardh në Amerik, aktualisht po zhvillohen protesta të gjera në qytete të ndryshme të Amerikës ku si pasojë kanë shpërthyer edhe përleshjet e dhunshme mes policisë dhe protestuesve. 

Tags

Komente