Shtator 19, 2020 09:39 Europe/Tirane
  • Sulmi ndaj karvanit ushtarak amerikan në Selahudin, Irak

Burimet e lajmeve të Premten raportuan sulmin ndaj një autokolone ushtarake amerikane në provincën Selahudin të Irakut.

Sipas agjencisë së lajmeve Mehr, burimet e lajmeve të Premten raportuan sulmin ndaj një autokolone ushtarake të SH.B.A.-së në provincën irakiane Selahudin.  Sipas raportit, autokolona ushtarake amerikane u sulmua nga bomba buzë rrugës. Sipas burimeve të lajmeve, një ushtar terrorist amerikan u plagos në sulm dhe autokolona ushtarake u dëmtua rëndë. Karvani ushtarak mbante pajisje për helikopterë Apache.

Tags

Komente