Tetor 21, 2020 15:12 Europe/Tirane
  • Hmas reagon ndaj vizitës së delegacionit të EBA në Izrael

Zëdhënësi i lëvizjes Rezistenca Islamike e Palestinës (Hamas) ka kritikuar ashpër udhëtimin e delegacionit zyrtar të Emirateve të Bashkuara Arabe në territoret e pushtuara palestineze.

Faqja informative Al Ahd njoftoi se Hazim Kasim, zëdhënësi i Hamas, të mërkurën deklaroi: “Delegacioni i Emirateve të Bashkuara Arabe ka udhëtuar në territoret e pushtuara palestinez në kohën kur ushtria e regjimit sionist po bombardon Rripin e Gazës dhe Sirinë”.

Zëdhënësi i Hamas ka thënë: “Normalizimi i marrëdhënieve me regjimin sionist vetëm inkurajon regjimin e Tel Avivit për të vazhduar agresionin ushtarak dhe politikat pushtuese dhe kolonive sioniste”.

 

Tags

Komente