Shtator 11, 2019 14:09 Europe/Tirane
  • Vriten disa agresorë sauditë në veriperëndim të Jemenit

Ushtria dhe rezistenca popullore e Jemenit ka sulmuar me raketa pozicionet e agresorëve sauditë në provincën Haxhe në veriperëndim të Jemenit.

Ushtria dhe rezistenca popullore e Jemenit ditën e martë ka sulmuar me një raketë balistike pozicionet e agresorëve sauditë në provincën Haxhe në veriperëndim të Jemenit ku si pasojë janë vrarë dhe disa mercenarë sauditë dhe janë plagosur disa të tjerë.

Ushtria e Jemenit ka sulmuar pozicionet e mercenarëve sauditë edhe në provincën Taiz në jug të Jemenit dhe në këto operacione janë vrarë dhe plagosur disa mercenarë sauditë.

 

Tags

Komente