Nëntor 20, 2019 08:38 Europe/Tirane
  • Sistemi mbrojtës ajror i Sirisë neutralizon raketat sioniste

Agjencia zyrtare e lajmeve në Siri njoftoi se sistemi mbrojtës ajror i Sirisë ka neutralizuar një sulm me raketa të avionëve të regjimit sionist në rrethinat e Damaskut.

Sipas agjencisë Sana të lajmeve, sistemi mbrojtës ajror i Sirisë ka sulmuar disa agresorë në rrethinat e damaskut. Avionët luftarakë të regjimit sionist ishin futur në territorin palestinez nëpërmjet territorit të Palestinës dhe Libanit. Sulmi me raketa nga regjimit sionist është kryer nëpërmjet zonave të lartësive Golan. Sistemi mbrojtës ajror i Sirisë ka zbuluar raketat dhe i ka shkatërruar ato në lëvizje përpara se sa të godisnin objektivin. Ndërkohë një ditë më parë agjencia Sana e lajmeve njoftoi neutralizimin e një sulmi të regjimit sionist përreth aeroportit të Damaskut.

Tags

Komente