Nëntor 20, 2019 14:50 Europe/Tirane
  • Vritet drejtori i inteligjencës në provincën Salahudin të Irakut

Një burim i sigurisë së Irakut ka njoftuar për vrasjen e shefit të drejtorisë së inteligjencës në provincën Salahudin të Irakut si pasojë e shpërthimit të një bombe.

Kanali informativ "Al-Sumerija News" njoftoi se drejtori i drejtorisë inteligjente të provincës Salahudin të Iranit është vrarë të martën si pasojë e shpërthimit të një bombe e cila ishte vendosur nga grupi terrorist ISIS.

Ndërkohë gjeneral Numan Abdunaxhm Al-Zube'i, komandanti i operacioneve në Ninva të Irakut, ka njoftuar për vrasjen e 6 terroristëve të grupit ISIS brenda në një tunel në bjeshkët "Badush" të provincës Salahudin në Irak.

Numan Abdunaxhm Al-Zube'i shtoi: "Komanda e operacioneve në Ninva në koordinim me forcat ajrore që kryen sulmet përkatëse, kanë shkatërruar këto tunele në të cilin fshiheshin terroristët e ISIS dhe kanë vrarë të gjithë terroristët e këtij grupi që ndodheshin në këtë vend".

 

Tags

Komente