Nëntor 21, 2019 20:27 Europe/Tirane
  • Netanjahu akuzohet zyrtarisht për korrupsion

Prokurori i Përgjithshëm i regjimit sionist të enjten akuzoi zyrtarisht kryeministrin Benjamin Netanjahu për korrupsion, mashtrim dhe abuzim të besimit publik.

Sipas mediave sioniste, Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit, Avichay Mandelblatt zyrtarisht e ka akuzuar Netanjahun me akuzat e korrupsionit, mashtrimit dhe abuzimit të besimit publik. Kjo është hera e parë që një Kryeministër izraelit akuzohet për të tilla krime.

 

Tags

Komente