Janar 17, 2020 13:59 Europe/Tirane
  • Ushtarakët sionistë sulmojnë myslimanët palestinezë në Xhaminë Al Aksa

Forcat ushtarake të regjimit sionist kanë sulmua me qindra myslimanë palestinezë në ambientet e Xhamisë Al Aksa dhe kanë plagosur me dhjetëra prej tyre.

Agjencia e lajmeve palestineze “MEA” njoftoi se me dhjetëra forca ushtarake speciale të regjimit sionist, oficerë, policë dhe forca të sigurisë së regjimit sionist kanë hyrë me dhunë nga portat Hita dhe Al-Megharibe dhe kanë sulmuar me qindra myslimanë palestinezë në ambientet e Xhamisë Al Aksa gjatë ceremonisë së namazit të së premtes.

Forcat ushtarake të regjimit sionist gjithashtu ka rrahur fizikisht myslimanët palestinezë të cilët ishin mbledhur për të marrë pjesë në ceremoninë e namazit të së premtes.

 

Tags

Komente