Janar 21, 2020 09:08 Europe/Tirane
  • Irak, bllokohen rrugët e Bagdadit duke djegur goma

Disa grupe të dhunshme në Irak të cilët që nga dita e diele në mëngjes kanë hyrë në radhët e protesta qytetare paqësore, duke keqpërdorur situatën e krijuar në këtë vend, kanë djegur goma në disa rrugë të Bagdadit dhe kanë bllokuar komunikacionin. 

Tags

Komente