Gusht 09, 2020 17:14 Europe/Tirane
  • Terroristët sulmojnë 8 qytete të Sirisë

Kryetari i qendrës për pajtim të Rusisë në Siri ka njoftuar për sulmin e terroristëve të grupit Fronti Nusra kundër 8 qyteteve në provincat Idlib dhe Alepo të Sirisë.  

Agjencia e lajmeve Sputnik njoftoi se Aleksander Sharbinsky, kryetari i qendrës për pajtim të Rusisë në Siri, ka thënë: "Sulmet e terroristëve të grupit Fronti Nusra janë kryer kundër qyteteve Xhabala, Karmal, Mearef Muhus, Kafar Batikh, Kafar Ruma, Dhuhr Al-Kabir dhe Malaxha të provincës Idlib si dhe kundër qytetit Miznas në provincën Alepo".

Sharbinsky ka shtuar: "Patrullimi i policisë ushtarake të Rusisë në provincën Hasake dhe Djerul-Zur të Sirisë po vazhdon dhe forcat ajrore të Rusisë po ndihmojnë këto patrullimeve.

Tags

Komente