• Maska, mjet për mbrojtjen e njerëzimit

  Korrik 07, 2020 17:59

  Maska për fytyrën është mjet efikas për mbrojtjen e komunitetit njerëzor...

 • Testimi i pasuksesshëm i medikamenteve tek pacientët me kroonavirus

  Korrik 05, 2020 07:48

  OBSH ka ndërprerë testimin e medikamentit Hidroksi Klorokin për të sëmurët me koronavirus.

 • Rritet numri i viktimave nga Covid-19

  Korrik 04, 2020 10:01

  Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në11 milion, përkatësisht 11,197,174 sipas Worldometers.

 • Pandemia edhe më e rrezikshme

  Korrik 03, 2020 10:33

  Ndërkohë që bota është duke luftuar me Covid019, një shkencëtar amerikan parashikon mbërritjen e një virusit të ri 100 herë” më të keq se Covid-19.

 • Medikamenti për koronavirusin do të shitet 3120 dollarë

  Qershor 30, 2020 21:47

  Trajtimi me Remdesivir kundër COVID-19 do të kushtojë mesatarisht 3,120 dollarë për pacientët me sigurim vullnetar në SHBA.

 • Situata e koronavirusit në botë

  Qershor 29, 2020 09:35

  7 muaj pas identifikimit të rasteve të para, epidemia e koronavirusit është shtrirë në mbarë globin duke prekur mbi 10 milionë persona e duke u marrë jetën 500 mijë të tjerëve.

 • Situata e sëmundjes Covid-19

  Qershor 28, 2020 07:51

  Situata me koronavirusin në Shtetet e Bashkuara është përkeqësuar. Në 16 shtete numri i rasteve është rritur ndjeshëm dhe autoritetet raportuan mbi 40 mijë të infektuar të rinj. Dr Anthony Fauci thotë se vendi ka një "problem shumë serioz" dhe iu kërkoi të rinjve të testohen.

 • Miliona njerëz mund të vdesin në qoftë se coronavirusi godet përsëri

  Qershor 26, 2020 21:05

  Miliona njerëz mund të vdesin në qoftë se pandemia e coronavirusit “vërshon” me një valë të dytë të infeksioneve, paralajmëroi një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë duke shtuar; shpërthimi vdekjeprurës është shpalosur deri më tani ashtu siç e kishin parashikuar zyrtarët e OBSH-së.

 • Pasojat e koronavirusit

  Qershor 24, 2020 08:05

  Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në 9,3 milion, përkatësisht 9,359,372 sipas Worldometers.

 • Më në fund disa lajme të mira!

  Qershor 18, 2020 08:51

  Në kohën kur përhapja e virusit COVID-19, vazhdon të bëjë kërdi në të gjithë botën pas afro 8 muajsh,...