• Dronët jemenas goditën thellë në Arabinë Saudite

  Korrik 03, 2020 21:21

  Ushtria e Jemenit tha se dronët e saj kanë goditur caqet në Arabinë Saudite jugperëndimore, pas paralajmërimeve se sulmet hakmarrëse do të godisnin thellë në territorin saudit nëse mbretëria saudite nuk ndalonte agresionin e saj kundër vendit të varfër.

 • Venezuelë: Dronët iranianë mbi luftanijet amerikane?

  Qershor 23, 2020 23:56

  Në prag të mbërritjes së anijes së gjashtë me flamur iranian në brigjet e Venezuelës, në kundërshtim të sanksioneve të njëanshme amerikane, një zyrtar i lartë i Republikës Islamike të Iranit zbuloi një incident të rrezikshëm që kishte ndodhur muajin e kaluar midis forcave iraniane dhe amerikane.

 • Dronë izraelitë për të sulmuar civilët afganë

  Qershor 19, 2020 07:44

  Ndërsa sulmet me dronë janë një nga shkaqet kryesore të viktimave civile, media raporton se Gjermania planifikon të armatosë dronët e prodhuar nga Izraeli në Afganistan.

 • Dronët jemenas shkatërruan 5 avionë sauditë

  Qershor 18, 2020 23:04

  Sulmi i jashtëzakonshëm i dronëve dhe raketave jemenase në bazën strategjike saudite Khamis Mushait, që zëdhënësi i forcave të armatosura jemenase, gjenerali Jahja Sarei e komentoi dy ditë më parë, pa zbuluar detajet, ka pasur një bilanc shumë të rëndë për Riadin:

 • Garda Revolucionare pajiset me dronin e ri iranian

  Prill 26, 2020 22:13

  Forca Tokësore e Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike (IRGC) së shpejti do të pajiset me dronë të tipit Fotros, njoftoi komandanti i njësisë së dronëve të kësaj force.

 • Dronët luftarakë i dorëzohen ushtrisë së Iranit

  Prill 18, 2020 16:42

  Dronët luftarakë me disa funksione i janë dorëzuar ushtrisë së Republikës Islamike të Iranit gjatë një ceremonie me praninë e ministrit iranian të mbrojtjes.

 • Rrëzohet një dron spiun i koalicionit saudit në veri të Jemenit

  Prill 11, 2020 20:59

  Një dron spiun i koalicionit saudit u qëllua dhe u rrëzua në provincën Xhizan.

 • Dy dronë të Turqisë rrëzohen në Libi

  Prill 11, 2020 14:30

  Grupi i ashtuquajtur “Ushtria Kombëtare e Libisë” i drejtuar nga gjenerali Khalifa Haftar, ka njoftuar për shkatërrimin e dy dronëve të tjerë të Turqisë në perëndim të Libisë brenda dy ditëve.

 • Greqia rrëzon një dron ushtarak turk

  Mars 18, 2020 18:48

  Greqia shkatërroi një dron turk që shkeli kufirin grek.

 • Ushtria siriane rrëzon 4 dron të Turqisë

  Mars 02, 2020 08:49

  Mbrojtja ajrore e ushtrisë siriane të dielën goditi katër dronë ushtarak turk në provincën Idlib, në veri të Sirisë.