• Disa vende arabe bojkotojnë produktet e Francës

  Tetor 29, 2020 13:55

  Disa kompani arabe të produkteve ushqimore në reagim ndaj deklaratave islamofobiste të presidentit francez, kanë hequr produktet franceze nga supermarketët dhe qendrat tregtare të tyre.

 • Francë, një sulm tjetër vetëm dy orë pas sulmit terrorist në Nice

  Tetor 29, 2020 13:12

  Dy orë pas sulmit të një personi të armatosur me që u ktye me thikë në qytetin Nice ku si pasojë mbeten të vrarë 3 persona në mesin e tyre dy gra dhe disa persona të tjerë janë plagosur, kanali radio Evropa 1 i Francës njoftoi për kryerjen e një sulmi tjetër terroristz në qytetin Avinion të Francës në të cilin personi sulmues është vrarë nga policia.

 • Franca në Karantinë

  Tetor 29, 2020 09:24

  Presidenti francez Emanuel Macron ka njoftuar për masat kufizuese që do të rifuten në gjithë vendin që nga mesnata e së enjtes me qëllim luftimin e rasteve në rritje me COVID-19.

 • Mesazhi i Liderit të Revolucionit Islamik për të rinjtë francezë

  Tetor 29, 2020 09:23

  Lideri suprem i revolucionit islamik në një mesash dërguar të rinjve francezë prej tyre ka kërkuar që të pyesin presidentin e Francës së përse mbështet ofezat ndaj profetit dhe ato i konsideron liri e shprehjes.

 • Lideri Suprem i Iranit mbi ofezat e Macron: A janë të njëjta liria e shprehjes dhe fyerja?

  Tetor 28, 2020 19:52

  Lideri Suprem i Revolucionit Islamik Ajetollah Khamenei i nxiti të rinjtë francezë të vënë në dyshim të ashtuquajturën "logjikë" që justifikon mbështetjen e Presidentit francez Emanuel Macron për fyerjet kundër Profetit të Islamit (savs) në emër të "fjalës së lirë".

 • Islamofobia e rrezikshme e Macron

  Tetor 28, 2020 19:51

  U desh më pak se një javë që skenari i sajuar në Tel Aviv dhe i zbatuar në Paris nga Rothschildiani "i pastër dhe i ashpër" Emmanuel Macron të përhapë flakët e urrejtjes dhe zemërimit në mbarë botën.

 • Deklaratat e urryera anti-islame të Macron rrezikojnë paqen globale

  Tetor 28, 2020 19:50

  Komiteti i Parlamentit Iranian për të drejtat e njeriut ka dënuar deklaratat e fundit anti-islame nga Presidenti francez Emmanuel Macron, duke kërkuar që OKB të ndërmarrë veprime serioze për t'iu kundërvënë lëvizjeve të tilla.

 • Protesta para ambasadës së Francës në Teheran

  Tetor 28, 2020 19:50

  Sot, 28 tetor 2020, dhjetëra mijëra studentë dhe qytetarë të kryeqytetit iranian u mblodhën përpara Ambasadës Franceze në Teheran për të protestuar kundër skemës djallëzore të Francës për të fyer Profetin fisnik të Islamit, Kuranin dhe pasuesit e të gjitha feve hyjnore.

 • Atuan: Bojkotimi i produkteve të Francës vërtetoi efikasitetin dhe ndikimin e myslimanëve

  Tetor 28, 2020 16:32

  Abdulbari Atuan, gazetar dhe analisti i njohur i çështjeve të botës arabe ka shkruar se bojkotimi i produkteve të Francës ka treguar efikasitetin dhe ndikimin e rreth 2 miliardë myslimanëve të botës.