• Zëvendësministri i Jashtëm iranian: SHBA duhet të heqë sanksionet për të ringjallur marrëveshjen bërthamore

  Mars 03, 2021 19:53

  Zëvendësministri i Jashtëm iranian për Çështjet Ligjore dhe Ndërkombëtare Abas Eragçi ka nënvizuar se mënyra e vetme për të ringjallur marrëveshjen bërthamore të Iranit  është që Shtetet e Bashkuara të heqin sanksionet e paligjshme ndaj Republikës Islamike.

 • Avionët grekë provokojnë anijen turke

  Shkurt 23, 2021 19:56

  Avionët luftarakë të Greqisë kanë provokuar anijen turke TCG Çeşme në ujërat ndërkombëtare të Egjeut verior, e cila kryente kërkime shkencore dhe teknike në zonën hidrografike.

 • Demonstrata kundër maskave në Greqi

  Shkurt 15, 2021 09:51

  Qindra grekë u mblodhën në kryeqytet për të shprehur pakënaqësinë e tyre me maskat e detyrueshme dhe u përleshën me policinë.

 • Protestat kundër korrupsionit qeveritar në Qipro

  Shkurt 14, 2021 08:39

  Demonstrata qipriote e së shtunës kundër korrupsionit qeveritar dhe kufizimeve anti-Korona në kryeqytetin, Nikozia, u kthye në dhunë pas ndërhyrjes së policisë.

 • Masa të ashpra bllokimi në Greqi

  Shkurt 12, 2021 08:49

  Prej orës 6 të mëngjesit të së enjtes në rajonin e Atikës që përfshin kryeqytetin grek dhe gjithë rrethinat e tij me gati gjysmën e popullsisë së vendit, kanë hyrë në fuqi masat shtrënguese shtesë.

 • Turqia tmerron Greqinë

  Shkurt 08, 2021 19:54

  Në një kohë ku tensionet e vazhdueshme mes Turqisë dhe Greqisë, janë ulur pasi palët janë pranë dakordësimit për të biseduar, një lëvizje e papritur ka ardhur nga Turqia.

 • Përfundon pa rezultat takimi Turqi-Greqi

  Janar 25, 2021 19:51

  Takimi Greqi-Turqi raundi i parë i ciklit të 61 të bisedimeve teknike greko-turke i mbajtur ditën e sotme në Stamboll  ka përfunduar pas mbi 3 orësh bisedime.

 • Turqia mirëpret bisedimet me Greqinë

  Janar 24, 2021 19:58

  Të hënën, Turqia dhe Greqia pritet të rinisin bisedimet eksploruese pas një pauze katërvjeçare. Bisedimet pritet të përqëndrohen në mosmarrëveshjet dypalëshe, duke përfshirë kufijtë detarë dhe të drejtat e shpimit në rajon.

 • Regjimi sionist krijon qendër trajnim ajror në Greqi

  Dhjetor 27, 2020 10:48

  Për të rritur praninë e tij në Mesdhe, regjimi sionist synon të krijojë një qendër trajnimi ajror, veçanërisht me synimin e trajnimit të pilotëve të forcave ajrore në Greqi.