• Arrestohet ministri palestinez nga forcat sioniste

  Arrestohet ministri palestinez nga forcat sioniste

  Prill 04, 2020 10:58

  Forcat e regjimit sionist kanë arrestuar ministrin palestinez për çështjet e Kodsit për shkak se ai ka dërguar ndihma për palestinezët e prekur nga virusi korona.

 • Siria dhe Iraku rrezikojnë planet amerikano-izraelite

  Siria dhe Iraku rrezikojnë planet amerikano-izraelite

  Prill 02, 2020 21:49

  Sulmet e vazhdueshme izraelite në Siri dhe vendosja e sistemeve të mbrojtjes ajrore Patriot nga Shtetet e Bashkuara në Irak do të thotë që këto dy vende arabe konsiderohen si kërcënimi më i madh për planet dhe projektet izraelito-amerikane në Lindjen e Mesme, tha analisti i njohur arab Abdel Bari Atwan.

 • Krimet e regjimit sionist kundër palestinezëve, neglizhenca kundrejt virusit korona

  Krimet e regjimit sionist kundër palestinezëve, neglizhenca kundrejt virusit korona

  Prill 02, 2020 07:07

  Ndërsa virusi Korona është përhapur në Palestinë, si dhe territoret e okupuara, regjimi sionist vazhdon krimet e tij kundër palestinezëve.

 • Siria:

  Siria: "Shock-u"  anti-izraelit i Bavar-373?

  Prill 01, 2020 22:22

  Tashmë është e konfirmuar, Izraeli ka humbur plotësisht në Siri! Të Martën në mbrëmje, 31 Mars, avionët F-16 izraelitë u shfaqën përsëri në qiellin e Bejrutit, duke gjuajtur 10 raketa drejt qytetit të Homsit dhe aeroportit të tij strategjik al-Shajrat që ndodhet në lindje të provincës duke provokuar automatikisht reagimin e fuqishëm të njësive të mbrojtjes anti-ajrore siriane.

 • Izraeli drejt luftës civile?

  Izraeli drejt luftës civile?

  Mars 31, 2020 22:34

  Ditët e fundit, policia izraelite ka përdorur bomba akustike, helikopterë dhe dronë për të ndaluar izraelitët që nuk kanë pranuar të zbatojnë masat sanitare dhe që janë tubuar në disa zona në territoret e okupuara.

 • Sionistët vazhdojnë prishjen e shtëpive të palestinezëve

  Sionistët vazhdojnë prishjen e shtëpive të palestinezëve

  Mars 27, 2020 10:04

  Burimet palestineze kanë njoftuar për shtimin e agresioneve të regjimit sionist ndaj vendbanimeve palestineze dhe shkatërrimin e shtëpive të qytetarëve palestinezë në Bregun Perëndimor gjatë vitit 2020.

 • Gjithçka që është bërë ndaj Gazës ka qenë pa dobi

  Gjithçka që është bërë ndaj Gazës ka qenë pa dobi

  Mars 23, 2020 20:57

  Në një intervistë për gazetën izraelite Maariv, ish-nënkryetari i ushtrisë izraelite, Yair Golan, konfirmoi se Izraelit i duhen liderë dhe politikanë të rinj me një strategji të qartë që mund të ndërmarrin vendime të vështira të cilat ndonjëherë mund të paraqesin rreziqe.

 • Mbyllet xhamia Al Aksa për shkak të virusit korona

  Mbyllet xhamia Al Aksa për shkak të virusit korona

  Mars 23, 2020 15:59

  Organizata për çështjet e vakëfeve në ka dhënë urdhër për mbylljen e xhamisë Al Aksa për të parandaluar kështu përhapjen e virusit korona.

 • Izraeli, palestinezëve: Përdorni çorape si maska për të shmangur virusin

  Izraeli, palestinezëve: Përdorni çorape si maska për të shmangur virusin

  Mars 22, 2020 20:27

  Izraeli u ka kërkuar të burgosurve palestinezë që të përdorin çorapët e tyre si maska për të shmangur koronavirusin vdekjeprurës, i cili ka vrarë mijëra njerëz në të gjithë botën.

 • Netanjahu humb përballë Beni Gates

  Netanjahu humb përballë Beni Gates

  Mars 16, 2020 06:44

  Sipas një artikullit të gazetës Izrael Times, Reuven Rivlin presidenti i regjimit sionist ditën e dielë pas këshillave të parlamentit, ka propozuar që kabineti i ri qeveritar i regjimit sionist të formohet nga Beni Gates lideri i partisë Blu dhe e Bardhë.