• Raporti i

  Raporti i "New York Times" nga kampi i MEK

  Shkurt 17, 2020 17:17

  Gazetari i gazetës amerikane "New York Times" i cili është munduar të vizitojë kampin e grupit terrorist MEK në Manz të Shqipërisë, thotë se pjesëtarët e këtij grupi terrorist thonë se nuk mund të flasin në lidhje me fatin e kreut të këtij grupi terrorist.

 • Kosovarja pendohet që shkoi në Siri

  Kosovarja pendohet që shkoi në Siri

  Shkurt 12, 2020 17:48

  Valbona Berisha e ka pranuar fajësinë për organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste, në seancën fillestare të mbajtur të mërkurën në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë.

 • Brian Hook takohet me një prej krerëve të grupit terrorist MEK

  Brian Hook takohet me një prej krerëve të grupit terrorist MEK

  Shkurt 12, 2020 08:43

  Gazeta amerikane Daily 20 në një raport të saj bëri të ditur takimin e Brian Hook kreut të grupit të punës për Iranin në DASH, me një prej krerëve të grupit terrorist MEK.

 • Presidenti Ruhani: Terrorizmi amerikan synon gjithë kombin iranian

  Presidenti Ruhani: Terrorizmi amerikan synon gjithë kombin iranian

  Shkurt 10, 2020 19:53

  Presidenti iranian Hasan Ruhani tha se masat terroriste të marra nga Shtetet e Bashkuara kundër Iranit në të vërtetë synojnë të gjithë kombin iranian për t'i detyruar iranianët të dorëzohen përballë kërkesave të SHBA.

 • OKB: ISIS shumë shpejtë po rifiton forcën e vet në Lindjen e Mesme

  OKB: ISIS shumë shpejtë po rifiton forcën e vet në Lindjen e Mesme

  Shkurt 03, 2020 17:05

  Një komitet i Organizatës së Kombeve të Bashkuara në një raport, ka paralajmëruar se grupi terrorist ISIS shumë shpejtë është duke rifituar forcën e vet në rajonin e Azisë Perëndimore.

 • MEK financon partinë djathtiste spanjolle?

  MEK financon partinë djathtiste spanjolle?

  Janar 31, 2020 21:27

  Organizata Muxhahedin Khalk (MEK), një grup terrorist i mbështetur nga të huajt dhe përgjegjës për vrasjen e mijëra iranianëve, financoi themelimin e Partisë së ekstremit të djathtë Vox dhe pagoi pagat për disa nga anëtarët e saj të lartë, thotë një raport.

 • Siria: Terrorizmi ekonomik, plotësues i terrorizmit fizik

  Siria: Terrorizmi ekonomik, plotësues i terrorizmit fizik

  Janar 30, 2020 15:53

  Përfaqësuesi i përhershëm i Sirisë në OKB deklaroi se terrorizmi ekonomik është plotësues i veprimeve kundër njerëzimit të grupeve terroriste.

 • Populli irakian shpërthen kundër pranisë së paligjshme të Amerikës në Irak

  Populli irakian shpërthen kundër pranisë së paligjshme të Amerikës në Irak

  Janar 24, 2020 15:40

  Qytetarët e Irakut sot kanë organizuar një marsh të madh protestues me pjesëmarrjen e miliona njerëzve duke protestuar kundër pranisë ushtarake të Amerikës në Irak dhe në këtë mënyrë kanë manifestuar forcën e Islamit dhe popullit irakian përball amerikanëve pushtues dhe aleatëve të tyre.

 • Mousavi: Kërcënimi I Hook për asgjësimin e gjeneral Kaeni, tregues I hapur I terrorizmit shtetëror të Amerikës

  Mousavi: Kërcënimi I Hook për asgjësimin e gjeneral Kaeni, tregues I hapur I terrorizmit shtetëror të Amerikës

  Janar 24, 2020 08:47

  Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit duke reaguar ndaj deklaratës së kreut të grupit të punës kundër Iranit në DASH, ka dënuar kërcënimin e tij për vrasjen dhe asgjësimin e komandantit të forcave Kods të gardës Revolucionare.

 • Kush është kreu i ri i ISIS?

  Kush është kreu i ri i ISIS?

  Janar 21, 2020 08:42

  Gazeta Guardian duke cituar burime të inteligjencës ka shkruar se kreu i ri i ISIS është një prej themeluesve dhe teoricienëve të këtij grupi terrorist dhe emri i vërtetë i tij është Amir Muhamed Abdul’rahman Muli Sabeli.