Janar 09, 2019 19:27 Europe/Tirane
  • Avioni francez “Mirage” zhduket nga radari në kufi me Zvicrën

Një avion luftarak francez me dy pilotë është zhdukur nga radari në zonën jo shumë larg kufirit zviceran, sot gjatë fluturimit.

Një zëdhënëse e Forcave Ajrore franceze tha se bëhet fjalë për një avion luftarak i gjuetisë dhe i përgjimit “Mirage 2000D” dhe se rajoni malor në mes të Dub dhe Zur ishte lokacioni i fundit i regjistruar nga radarët. Aeroplani fluturoi pak pas orës 11.00 nga baza ajrore në verilindje të Francës, raporton AP.

 

Tags

Komente