Sep 21, 2019 16:51 Europe/Tirane
  • Rusia reagon ndaj deklaratave të gjeneralit amerikan

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka reaguar ndaj qëndrimeve të gjeneralit amerikane për planin e Pentagonit për paralizimin e sistemeve të mbrojtjes kundërajrore në rajonin Kaliningrad në perëndim të Rusisë.

Agjencia e lajmeve Tas njoftoi se Ministria e Mbrojtjes së Iranit ditën e shtunë në reagim ndaj deklaratave gjeneralit amerikan Jeffrey L. Harrigian, komandantit operativ të forcave ajrore të Amerikës në Evropë dhe Afrikë, ka deklaruar: "Rajoni Kaliningrad është në territorin e Rusisë dhe përball çfarëdo lloj projekti agresor që do të vendoset në zbatim, do të mbrohet në nivel të sigurt.

 

Tags

Komente