Shkurt 23, 2020 09:17 Europe/Tirane
  • Shtohet numri i viktimave nga virusi Korona

Autoritetet e shëndetësisë në provincën Hubei të Kinës njoftuan për shtimin e viktimave nga virusi korona.

Sipas tyre deri tani në provincën Hubei janë infektuar më shumë se 64 mijë persona ndërkohë që numri i viktimave ka arritur në 2346 njerëz. Në total në 24 orët e fundit janë infektuar 630 persona të tjerë ndërkohë që 15 mijë e 299 janë shëruar. Në Iran deri tani 5 persona kanë humbur jetën për shkak të virusit korona. Epiqendra e virusit korona është provinca Hubei në Kinë dhe deri tani ky virus është përhapur në  vende si Amerika, Australia, Malajzia, Koreja e jugut, Japonia, Kanadaja, Suedia, Spanja, Franca, EBA dhe Irani.

Tags

Komente