Mars 24, 2020 18:58 Europe/Tirane
  • Italia nuk gjen paqe/743 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus.

Numri i viktimave ka shkuar në 6820, që do të thotë janë 743 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 5249 duke e çuar në 54030 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 8326, ku 408 janë në 24 orët e fundit dhe 3393 janë në gjendje kritike. Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 18250. Dy ditët e fundit kishte një rënie të viktimave ku dje ishte 601, por sot është regjistruar dita e dytë më e keqe me 743 viktima.

 

Tags

Komente