Qershor 01, 2020 21:41 Europe/Tirane
  • Trump do të largohet i veshur si grua ose me makinën e Ambasadës Ruse!

Pas vdekjes së George Floyd, gjatë arrestimit të tij nga policia në qytetin  Minneapolis, disa qytete amerikane janë bërë skena demonstratash dhe trazirash, të cilat mund të shndërrohen në një revolucion popullor, sipas deputetit të Dumas dhe kreut të Partisë Liberal-Demokrate të Rusisë Vladimir Zhirinovski, raporton Ria Novosti.

"Shtetet e Bashkuara janë në prag të një revolucioni popullor," shkroi Zhirinovski, i cili ka një prirje të fortë anti-perëndimore. Sipas tij, është e domosdoshme që përfaqësuesit e organizatave të majta të dërgohen menjëherë në Shtetet e Bashkuara për të gjetur Angela Davis (një aktiviste politike anti-raciste) dhe t'i kërkojnë asaj të udhëheqë demonstratat popullore. "Pra, mbase, një revolucion i tillë do të përfundojë me sukses, dhe Donald Trump do të detyrohej të largohej nga vendi i tij i veshur si grua ose me makinën e Ambasadës Ruse në Uashington", tha ai. Ndërkohë, New York Times citoi burime të informuara të thoshin se agjentët e shërbimit sekret të Shtëpisë së Bardhë e transferuan Presidentin e SHBA Donald Trump në një bunker nëntokësor që ishte përdorur më parë gjatë sulmeve terroriste.

 

Tags

Komente