دی ۰۷, ۱۳۹۵ ۱۸:۰۱ Asia/Dushanbe
  • رهبر معظم انقلاب : حماسه 9 دی ، نمونه ای از قدرت نظام جمهوری اسلامی است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه سالروز حماسه ۹ دی 1388 ، این حماسه بی‌نظیر و قدرت فکری مردم را از نمونه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی دانستند.

 حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) ، با اشاره به دشمنی و کینه‌ورزی عملی مستکبران با حاکمیت اسلام و تلاش آنان برای سلب مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی، خاطرنشان کردند ، امروز هندسه تقابل قدرتهای استکباری با جمهوری اسلامی در جهت سلب قدرت مادی و معنوی و عزم و اراده ملت ایران است ، در مقابل ، باید این قدرت را حفظ و روز به روز تقویت کرد.

مقام معظم رهبری با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص)، دستیابی به خیر و سعادت در جوامع بشری را در سایه برخورداری از قدرت دانستند و افزودند ، قدرتهای مستکبر همچون امریکا، سعادت جامعه و آنچه را که «ارزشهای امریکایی» می‌خوانند، در جمع‌آوری ثروت و تسلط بر عالم دنبال می‌کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به لزوم مجهز شدن به انواع قدرت از جمله «قدرت فکری، اقتصادی، اجتماعی و بسیج مردمی» افزودند: به خیابان آمدنِ میلیونها نفر در ۲۲ بهمن با گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، نشانه قدرت نظام اسلامی در بسیج مردمی است که این موضوع در دنیا بی‌نظیر است.

ایشان حماسه ۹ دی را نمونه دیگری از عناصر قدرت نظام برشمردند و افزودند: در آن حادثه بی‌نظیر، هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله اصلی نظام اسلامی است، مردم را به خیابانها کشاند و آن حادثه بی‌نظیر پدید آمد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین در خصوص قدرت ناشی از سلاح هسته‌ای،  گفتند ، منع سلاح هسته‌ای مبانی بسیار مهم فقهی و عقلانی دارد اما امکان تلاش برای کسب انواع دیگر قدرت در اختیار دولت و ملت قرار دارد.