۲۷ شهریور ۱۳۹۸, ۱۶:۴۰ Asia/Dushanbe
  • امضای تفاهم نامه همکاری مرزی بین ایران و عراق

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران و فرمانده مرزبانی عراق در بغداد تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان ، بر اساس این تفاهم نامه که توسط سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران و سپهبد «حامد عبدالله ابراهیم الحسینی» فرمانده مرزبانی عراق در بغداد امضاء شد، تمام مراودات مرزی دو کشور تسهیل می یابد.
سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران در حاشیه امضای امضای تفاهم نامه مرزی بین ایران و عراق گفت: بر اساس این تفاهم نامه، روزانه 150 زائر از مرز خسروی در غرب ایران تردد خواهند کرد.
سرتیپ رضایی همچنین با اشاره به هشتمین اجلاس مشترک مرزی فرماندهان مرزبانی ایران و عراق در بغداد افزود: در این نشست بر کنترل مرزها، اجرای رزمایش‌های دریایی و هماهنگی بر تسهیل تردد زائران در ایام اربعین حسینی(ع) تأکید شد.
اجلاس چهار روزه فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق از روز دوشنبه با هدف هماهنگی بیشتر مرزبانان دو کشور در بغداد آغاز شده است.
20 صفر 1441 هجری قمری (19 اکتبر 2019)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است؛ میلیون‌ها زائر از سراسر جهان در این روز برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) وارد  شهر کربلا در جنوب عراق می‌شوند.
براساس آمار رسمی منابع عراقی حدود 14 میلیون زائر در پیاده روی زیارت اربعین سال گذشته شرکت کردند.

 

کلیدواژه

کامنت