مهر ۰۷, ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ Asia/Dushanbe
  • ظریف: آمریکا اگر می‌خواهد با ایران مذاکره کند به تعهداتش بازگردد

وزیر خارجه ایران با تاکید بر اینکه تهران هیچگاه اقتصاد و آینده مردم ایران را در گروی دیدار نمایشی با ترامپ قرار نخواهد داد تصریح کرد همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اگر آمریکایی می‌خواهند با ایران مذاکره کنند باید به تعهداتشان بازگردند و تحریم‌ها را متوقف کنند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، "محمد جواد ظریف" عصر شنبه در پایان سفر 9 روزه خود به نیویورک در جمع خبرنگاران تصریح کرد ایران هیچگاه با یک کشور عهدشکن مذاکره نخواهد کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین درباره روابط ایران و عربستان  و طرح ابتکار "صلح هرمز" گفت: طرح "ابتکار صلح هرمز"، بهترین فرصت برای پیوستن عربستان به "ائتلاف امید" است.

ظریف با تاکید بر اینکه ایران همیشه خواهان سربلندی همسایگانش بوده است افزود: تهران همواره به همسایگان خود به عنوان برادرانی که تا پایان تاریخ همسایه ایران هستند، می نگرد نه به عنوان موجوداتی که فقط برای دوشیدن می توانند قابل استفاده باشند.

وزیر خارجه ایران به کمک های ایران به کویت در زمان تجاوز رژیم صدام به آن کشور و همچنین کمک های تهران به قطر در زمان محاصره این کشور از سوی عربستان و متحدانش اشاره و تاکید کرد: ایران هیچگاه همسایگانش را رها نکرده و نخواهد کرد.

"حسن روحانی" رئیس جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ضمن تبیین مواضع منطقه ای و بین المللی ایران، طرح صلح منطقه ای با عنوان "ابتکار صلح هرمز" یا "ائتلاف امید" را ارائه کرد.

کلیدواژه

کامنت