آبان ۲۳, ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷ Asia/Dushanbe
  • روحانی: فلسطین و قدس شریف مهمترین موضوع جهان اسلام است

رئیس جمهوری اسلامی ایران، فلسطین و قدس شریف را مهمترین موضوع جهان اسلام دانست و گفت: افکار عمومی جهان اسلام به دشمنان اجازه نخواهد داد که موضوع فلسطین و قدس شریف به فراموشی سپرده شود.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران با اشاره به ناکامی سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در سایه بیداری و هشیاری دنیای اسلام، تصریح کرد: کشتار مردم افغانستان، کشتار مردم عراق و مردم مظلوم یمن و ایجاد اختلاف و تفرقه در کشورهای اسلامی، از آثار توطئه‌های شوم آمریکا در منطقه بوده است.
روحانی با تاکید بر اینکه فلسطین باید به دست فلسطینی‌ها و مسلمانان قهرمان همین منطقه آزاد شود،افزود: نسل جوانان باید درک کنند که آمریکا به عنوان دوست ملت‌های منطقه و مسلمانان نبوده و نخواهد بود و حل مسائل منطقه باید توسط مردم حل و فصل شود.
رئیس جمهوری ایران با ابراز تاسف از سازش برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی و استفاده از امکانات اطلاعاتی این رژیم ضد ملت‌های مسلمان و جریان مقاومت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در صف مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی و آمریکا در دفاع از مردم فلسطین است.
رئیس جمهوری ایران همچنین در این مراسم از 12 عنوان کتاب برگزیده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی کرد.
سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار "وحدت امت اسلام در دفاع از مسجدالاقصی" امروز (پنجشنبه) با حضور 400 نفر از شخصیت‌های سیاسی، اندیشمندان و دانشگاهیان از 90 کشور جهان در تهران آغاز به کار کرد و تا شنبه ادامه دارد.

 

کلیدواژه

کامنت