آبان ۲۵, ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲ Asia/Dushanbe
  • تاجیکستان یکی از پایگاه های اصلی تجارت با آسیای میانه

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه اختصاصی کالای ایرانی با محوریت خراسان رضوی اواخر آذر ماه به مدت پنج روز در پایتخت تاجیکستان برگزار می شود.

محمدحسین روشنک در خصوص روابط اقتصادی ایران و تاجیکستان اظهار کرد: باتوجه به هم زبانی و نزدیکی فرهنگی بین ما و مردم تاجیکستان، این کشور یکی از پایگاه های اصلی تجارت ما با کشورهای آسیا میانه بود و شرایط بسیاری خوبی در آن جا داشتیم.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان به نقل ازقدس انلاین وی ادامه داد: در گذشته هر سال دو نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در شهرهای «دوشنبه» و «خجند» برگزار می شد.

او ادامه داد :مدتی این نمایشگاه ها برگزار نمی شد، با توجه به سفرهایی که وزیر امور خارجه به تاجیکستان و همچنین آن ها به ایران داشتند، علاوه بر این در پی سفر ریاست جمهوری برای شرکت در کنفرانس دوشنبه، مراوداتی با این کشور انجام شد که در نتیجه آن ها رابطه ما مجددشرایط خوبی پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی اضافه کرد: رابطه اقتصادی زمانی شرایط خوبی دارد که روابط سیاسی خوبی هم با کشور مورد نظر وجود داشته باشد، با توجه به تشکیل اتاق مشترک ایران و تاجیکستان در اتاق بازرگانی ایران برنامه ریزی شده که این نمایشگاه اواخر آذر ماه در تاجیکستان برگزار شود.

 

کلیدواژه

کامنت