دی ۲۷, ۱۳۹۸ ۱۷:۳۹ Asia/Dushanbe
  • رهبر معظم انقلاب: پاسخ قدرتمندانه سپاه، ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی ضربه سپاه پاسداران به ابهت آمریکا را موجب بی‌آبرویی این کشور خواندند و گفتند: این ضربه مستحکم حیثیتی با هیچ چیزی جبران نمی شود و افزایش تحریم ها که این روزها آمریکایی‌ها از آن حرف می زنند، آبروی از دست رفته آنها را بر نمی گرداند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در نماز جمعه پرشکوه و به‌یاد ماندنی امروز تهران، حضور ملت ایران در تشییع پیکر مطهر شهید «قاسم سلیمانی» و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در عین الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین کننده عنوان کردند و افزودند: یکی از تلاشها برای تحت تاثیر قرار دادن ایام الله هفته های اخیر، اقدام سه دولت خبیث اروپایی در تهدید ایران برای بردن مسئله هسته‌ای به شورای امنیت بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه اروپایی ها به معنای حقیقی کلمه، حقیر و پادوی آمریکا هستند تصریح کردند: اروپایی ها در خیال به زانو درآوردن ملت ایران به سر می‌برند که البته ارباب و بزرگترِ آنها یعنی آمریکا هم قادر به اینکار نشد چه برسد به اینها!

ایشان، مذاکره اروپایی‌ها را نیز آمیخته به دغل و فریبکاری دانستند و گفتند: آن جنتلمن‌هایی که پشت میز مذاکره هستند، در حقیقت تروریستهای فرودگاه بغداد هستند که لباس عوض کرده اند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به حضور پرمعنا، پرشور و پرسوز و گداز میلیون‌ها نفر در تشییع حاج قاسم سردار پرافتخار ایرانیان در تهران، کرمان و چند شهر دیگر گفتند: دهها میلیون ایرانی، باطن و معنویات خود را در این حادثه عظیم نشان دادند و ثابت کردند ملت از هر حزب، جناح و مجموعه و از هر قوم و منطقه جغرافیایی، با وحدتی مثال زدنی، طرفدار «انقلاب، حاکمیت اسلامی، ایستادگی در مقابل ظلم و نه گفتن به همه طمع های دولت‌های استکباری» هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای حضور عظیم ملت ایران در مراسم تشییع سردار سلیمانی را نشان دهنده زیربنای فکری و جلوه احساسات صادقانه ملت دانستند و افزودند: این فریاد انتقام که در سراسر ایران به‌گوش می رسد، در واقع سوخت حقیقی موشکهایی بود که پایگاه امریکا را زیر و رو کرد.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف عمیق از حادثه سقوط هواپیما گفتند: این حادثه بسیار تلخ دل ما را به معنای حقیقی کلمه سوزاند و به درد آورد اما عده ای به تبع رسانه های ‌آمریکایی و انگلیسی سعی می کنند این حادثه غم‌بار را زمینه ساز فراموشی آن تشییع پرشکوه و آن پاسخ کوبنده سپاه قرار دهند، اما هیچ مساله ای نباید آن روزهای به‌یادماندنی را تحت تاثیر قرار دهد.

Image Caption

حضرت آیت الله خامنه‌ای، بخش اصلی خطبه دوم را به زبان عربی بیان کردند و با اشاره به جنایت بزدلانه آمریکایی‌ها در ترور یک سردار بزرگ و شجاع ایرانی و یک مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی به دستور رئیس‌جمهور تروریست آمریکا، گفتند: سرنوشت روشن منطقه نجات از سلطه استکباری آمریکا و رهایی فلسطین از حاکمیت بیگانگان صهیونیست است که با همت ملتها باید زمان رسیدن به این هدف نزدیک‌تر شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به همه ملتهای مسلمان منطقه تأکید کردند: دنیای اسلام باید صفحه جدیدی بگشاید و وجدانهای بیدار و دلهای مؤمن، اعتماد به‌نفس را در ملتها بیدار کنند و همه بدانند که تنها راه نجات ملتها، تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است.

 

کلیدواژه

کامنت