بهمن ۰۳, ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶ Asia/Dushanbe
  •  تاکید ایران و پاکستان بر تقویت همکاری حقوق بشری

سفیر ایران در اسلام آباد و وزیر امور حقوق بشر پاکستان بر تقویت همکاری حقوق بشری دو جانبه تاکید کردند.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان ، در دیدار «سیدمحمدعلی حسینی» سفیر ایران در اسلام آباد و خانم «شیرین مزاری» Shireen Mazari  وزیر امور حقوق بشر پاکستان، دو طرف انتقال تجربیات، گفت وگو و برگزاری نشست های مشورتی مرتبط با موضوع حقوق بشر بین کشورهای اسلامی را ضروری عنوان کردند.

حسینی و مزاری استفاده ابزاری و سیاسی از موضوع حقوق بشر توسط برخی کشورهای مدعی غربی و استانداردهای دوگانه آنان را نیز محکوم کردند.

سفیر ایران در اسلام آباد و وزیر امور حقوق بشر پاکستان همچنین بر ضرورت تولید محتوا در حوزه حقوق بشر، حقوق زنان و کودکان با استفاده از منابع غنی اسلامی و فرهنگی مشترک دو کشور تأکید کردند.

حسینی در این دیدار با اشاره به نقض حقوق بشر از جمله حقوق زنان، کودکان و تبعیض نژادی در کشورهای غربی، همکاری مشترک ایران و پاکستان در این زمینه بر اساس تعالیم و فرهنگ غنی اسلام مبنی بر رعایت حقوق جوامع انسانی را خواستار شد.

حسینی همچنین آمادگی ایران را برای آزادی تعدادی از زندانیان پاکستانی که جرم های سنگینی ندارند، اعلام کرد و از وزیر امور حقوق بشر و مقامات ذی‌ربط در پاکستان خواست، سرنوشت سه تن از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروهای تروریستی در مرز با پاکستان را پیگیری کنند.

 

کلیدواژه

کامنت