اسفند ۰۱, ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲ Asia/Dushanbe
  • تحویل 8 فروند هواپیمای نظامی اورهال شده به نیروی هوایی ارتش ایران

با حضور وزیر دفاع و فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران، هشت فروند انواع هواپیمای نظامی اورهال شده به ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان ،امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، در این مراسم با بیان اینکه اورهال هواپیماهای نظامی  فرآیند پیچیده ای است که فقط در انحصار چند کشور قدرتمند قرار دارد، گفت : این هواپیماهای بازآمد سازی شده از خانواده هواپیماهای نظامی F4، 14F ، سوخو ، میراژ و همچنین هواپیماهای ترابری 130 C و 707  ،27  است که در رزم هوایی و در مأموریت های متنوع رزمی، تاکتیکی و ترابری استفاده می شود .

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه تمام سامانه های این هواپیماها، مبتنی با دانش روز طراحی شده و در این مدل هواپیماها به کار رفته اند ، افزود: هواپیماهای نظامی اورهال شده ، قادر هستند تسلیحات ویژه ای همچون موشک کروز برد 1000 کیلومتر را نصب کنند و در مأموریت ها نقشی تعیین کننده داشته باشند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران ، تاکید کرد : اورهال هواپیماهای نظامی باعث افزایش قدرت رزمی، تهاجمی و پشتیبانی نیروهای مسلح و همچنین موجب جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز از ایران و کاهش هزینه ها به میزان بیش از 50 درصد  شده است.

کلیدواژه

کامنت