فروردین ۱۳, ۱۳۹۹ ۱۵:۵۵ Asia/Dushanbe
  • خودکفایی ایران در تولید کیت تشخیص ویروس کرونا

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به خودکفایی کشور در تولید کیت تشخیص ویروس کرونا اعلام کرد: وزارت بهداشت ایران آماده صادرات و ارائه خدمات شایسته به کشورهای همسایه و منطقه است.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان ،«علیرضا بیگلری» رئیس انستیتو پاستور ایران روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد، با بیان اینکه کیت‌های تشخیصی تولید ایران امکان تست افراد مشکوک با علایم خفیف را دارد، تصریح کرد: کیت تشخیصی که اکنون در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، کیت‌های تشخیص مولکولی است که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هم قرار گرفته و اگر نمونه گیری درست انجام شود، تا بالای 90 درصد جواب آن قابل اطمینان است.

بیگلری با اشاره به تولید کیت تشخیص مولکولی کرونا توسط پنج شرکت دانش بنیان در ایران، یادآور شد: این دستاورد بزرگ ملی در زمانی انجام شد که ایران در بدترین شرایط تحریم‌ها قرار دارد و امکان فرستادن پول برای خرید کیت از کشورهای دیگر وجود ندارد.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا در کشور به 90 مورد رسیده است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت ایران امکان 20 هزار تست در روز را دارد که رسیدن به این توان در اوج تحریم ها نقطه قوت کشور است.

 

کلیدواژه