اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰ Asia/Dushanbe
  • پیام تبریک رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز معلم

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز معلم رابه همه معلمان در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه،تبریک گفتند.

 (جمعه)، اول مه (‌12 اردیبهشت) سالروز شهادت استاد «مرتضی مطهری»، در تقویم جمهوری اسلامی ایران «روز معلم» نام‎گذاری شده است.

به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه در پیامی با بیان اینکه نظام اسلامی با هدف شکل‌گیری یک جامعه‌ی دینی عادلانه و آرمان‌خواه پدید آمد، تصریح کردند: کودک و نوجوان و جوان در کشور اسلامی می‌آموزد که استعداد و توان بالقوه‌ی خود را برای ارزش‌های متعالی ملی یعنی ارزش‌های اسلامی و انقلابی شکوفا کند و به‌کار گیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی کار بزرگِ معلمان راآموزش وشکوفاسازی استعدادهای کودکان و نوجوانان در مسیر ارزش‌های اسلامی و انقلابی با هدف ایجاد یک جامعه دینی عادلانه و آرمان‌خواه دانستند.

ایشان افزودند:این آموزش حیاتی و سازوکار تحقق آن، همان کار بزرگ و جهاد مبارکی است که معلمان عهده‌دار آن شده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این پیام خاطرنشان کردند: اسلام ما را به علم نافع فرا می‌خواند، علم نافع از سویی جوان ایرانی را به ابزارهای لازم برای پیشرفت و اعتلای کشور و ملتش مجهز می‌سازد و از سویی به او هویت می‌بخشد و او را از وزانت و اعتبار روحی و معنوی و اعتماد به نفس برخوردار می‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین با بیان اینکه نسل جوان ما به حمدالله الگوهای درخشان و برجسته ای را هم می‌شناسد که در دنیای مادی امروز نظایر آن‌ها را کمتر می‌توان یافت، یادآور شدند: درود خدا بر شهیدان و سپاس ما به معلمان و خوشامد ما نثار نسل جوان خوش عاقبت ملت ایران باد.

 

کلیدواژه

کامنت