اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۹ ۱۶:۴۱ Asia/Dushanbe
  •  زادروز امام حسن مجتبی (ع) فرخنده باد!

جمعه 19 اردیبهشت 1399 برابر با 15 رمضان 1441 هجری قمری و 8 می 2020 میلادی، مصادف با سالروز میلاد فرخنده حضرت امام حسن مجتبی (ع) پیشوای گرامی مسلمانان و نواده بزرگ رسول گرامی اسلام (ص) است.

امام حسن مجتبی (ع ) که در نیمه ماه مبارک رمضان سال سوم هجری قمری در شهر مدینه قدم به عرصه وجود نهادند، نخستین فرزند امام علی بن ابی طالب (ع) و فاطمه زهرا (س) دختر پیامبر اکرم (ص) بودند.

حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در روز ولادت اولین فرزندشان، کودک خویش را نزد رسول خدا (ص) بردند تا نامی برایش انتخاب فرمایند و پیامبر (ص) نیز به امر خداوند ، نام او را "حسن" به معنای نیکو و پسندیده گذاشتتند.

امام حسن (ع) هفت سال از زندگی خویش را در سایه پر مهر و لطف جدشان پیامبر اسلام (ص) سپری کرد و در این فرصت گرانبها، از انوار تابناک وجود پیامبرگرامی اسلام (ص) بهره برد و پس از آن نیز 30 سال شاگردی تیزهوش و یاوری صدیق برای پدر گرامی اش حضرت علی (ع) بود.

ایشان پس از شهادت حضرت علی(ع) امامت امت اسلام را بر عهده گرفتند.

سخاوت و مهربانی آن حضرت با مردم در دوران حیات پر برکت آن امام بزرگوار به حدی بود که مردم به ایشان لقب " کریم اهل بیت " دادند.

رادیو تاجیکی صدای خراسان ولادت  سراسر سرور حضرت امام حسن مجتبی (ع) را به همه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تبریک و تهنیت می گوید.

کلیدواژه

کامنت