شهریور ۰۲, ۱۳۹۹ ۱۶:۲۴ Asia/Dushanbe
  • رهبر انقلاب اسلامی: اقتصاد ایران نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد

رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسوولان ایرانی تأکید کردند نباید برنامه ریزی اقتصادی برای کشور، معطل لغو تحریم‌ها یا نتیجه انتخابات فلان کشور شود.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت در ایران، در ارتباط تصویری با رییس جمهوری و اعضای دولت تأکید کردند: باید بنا را بر این گذاشت که تحریم‌ها به عنوان مثال تا 10 سال دیگر ادامه دارد، بنابراین باید بر ظرفیت‌ها و امکانات داخلی تمرکز کرد و مسائل اقتصادی کشور نباید موکول به تحولات خارجی شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به ناکامی مکتب‌های مختلف بشری برای اداره جامعه، از آمریکا به‌عنوان یک الگوی واقعاً شکست‌خورده یاد کردند و گفتند: ارزش‌های بشری مانند سلامت، عدالت و امنیت از همه جا بیشتر در آمریکا لگدمال می‌شود.

ایشان افزودند: علاوه بر این مشکلات داخلی و مدیریتی، قتل، جنگ‌افروزی و ایجاد ناامنی جزو کارهای رایجِ امروز آمریکایی‌ها در سوریه، فلسطین و یمن و قبلاً در عراق، افغانستان و مناطقی مثل ویتنام و هیروشیما است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور افرادی در رأس آمریکا را که مایه تحقیر آن کشور هستند، نشانه دیگری از شکست الگوهای بشری و آرمانشهر رو به انحطاط غربزده‌ها برشمردند و گفتند: الگوی مستقل اسلام برای نظام‌سازی و جامعه‌سازی بر سه پایه «ایمان، علم و عدل» استوار است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان با اشاره به فرازی از سخنان امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام مبنی بر اینکه اگر مؤمنان دست از یاری یکدیگر بردارند، شکست می‌خورند، افزودند: این درسی برای بشریت و همه مؤمنان است و امروز نیز که دشمن به‌طور دائم در حال طراحی است، در مقابل آن باید نقشه و برنامه داشت.

کلیدواژه