شهریور ۱۹, ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰ Asia/Dushanbe
  • تحلیل پیام رهبر معظم انقلاب در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم

گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت.

نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» Charlie Hebdo سه‌شنبه گذشته در یک گستاخی جدید کاریکاتورهای جنجالی موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازنشر کرد.

حضرت آیت‌الله ‌خامنه‌ای ،رهبر معظم انقلاب،   در پیامی، با اشاره به نکات مهمی در این باره  ؛اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم (ص) را محکوم کردند.

ایشان بهانه‌ی آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده را کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه دانستند و خاطر نشان کردند ؛سیاستهای عمیقاً ضدّ اسلامیِ صهیونیست‌ها و دولتهای استکباری عامل این‌گونه حرکتهای دشمنانه است که هر چند یکبار بُروز می‌یابد.

جریان های انحرافی و تخریبی رسانه ای غرب  در کنار رفتار های موهن عده ای از عناصر گمراه و پلید که هر از گاهی با رفتارهای سخیف خود با اهانت به قرآن و ارزش های دینی سعی در ابراز وجود دارند ؛ بدنبال اهداف چندگانه ای است که نه ارتباطی با تعصبات دینی و مذهبی دارد و نه آنکه از منظر  آزادی بیان و عقیده  قابل دفاع است .

ماهیت این جریان نخ نما شده  پیش ازاین نزد ملت های آگاه به دین و ارزش های دینی آشکار شده و افکار عمومی در جهان نیز براین نکته واقف است که جنجال سازی هایی ازاین دست ، محصول اتاق فکر جریان های صهیونیستی و استکباری است . این محافل  در پی انحراف افکار عمومی از وضعیت اسفبار تمدن غرب در مقابله با ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی و رسوایی‌های سردمداران استکبار در مقابله با اعتراضات فراگیر در این کشورها است.  البته نباید از نظر دور داشت که توهین به مقدسات مسلمانان همواره  برنامه ای از پیش تعیین شده و هدفمند بوده است . نگاه کوتاهی به گذشته ازکاریکاتوریست دانمارکی ،تا آن کشیشی که به قرآن کریم توهین کرد،نشاندهنده جریانی از پیش طراحی شده است .در ورای این حرکت انحرافی جریان سیاسی مهمی بعنوان یک هدف راهبردی وجود داردکه نباید از ان غافل شد . در این نکته تردید نباید کرد که هدف پنهان  این حرمت‌شکنی‌ها، منحرف کردن اذهان مسلمانان از مسئله فلسطین است که اولویت اول جهان اسلام محسوب می‌شود . بویژه انکه  مسئله فلسطین ‌اکنون دستخوش طرح‌های شیطانیِ معامله قرن و عادی‌سازی خیانت‌بار روابط با دشمن خبیث انسانیت؛ رژیم جعلی صهیونیستی است.

با تاکید برهمین نکته است که رهبر معظم انقلاب در پیام شان در محکومیت این اهانت تصریح کردند : این حرکت در این برهه‌ی زمانی میتواند، نیز به انگیزه‌ی منصرف کردن ذهن ملّتها و دولتهای غرب آسیا از نقشه‌های شومی باشد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای این منطقه در سر دارند. ملّتهای مسلمان بویژه کشورهای غرب آسیا، ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه‌ی حسّاس، باید هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند.

بهانه‌ صیانت از آزادی بیان برای عدم مقابله با این اهانت‌های وقیحانه، اما ،جنبه دیگر قابل تامل در این قضیه است که به طنز تلخ سیاسی دوران معاصر تبدیل شده است .در حالی که این اهانت ها با هیچ کلام و استدلال قابل دفاع نیستند  رئیس جمهور فرانسه که کشورش بیش ازیک‌سال است درگیر شنبه‌ های اعتراض است ؛ جسارت به ساحت پیامبر اعظم و قرآن کریم را آزادی بیان به شمار می‌آورد ؛اما در همان  جامعه اروپایی به اصطلاح  معتقد به آزادی بیان و عقیده ؛انتقاد و نقد و نفی افسانه جعلی هولوکاست، مجازات زندان و محرومیت را درپی دارد. بدون تردید این قبیل اعمال، سرنوشتی جز رسوایی بیشتر وآشکار شدن دو گانه های رفتاری مدعیان حقوق بشر وآزادی بیان  نخواهد  داشت.

 

کلیدواژه