مهر ۰۳, ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶ Asia/Dushanbe
  • واکنش رسمی ایران به ادعای شاه عربستان

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران عربستان سعودی را پایگاه و خاستگاه تفکر گروه‌های تروریستی تکفیری و حامی اصلی مالی و لجستیکی تروریسم در منطقه دانست.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، سعید خطیب زاده روز پنج‌شنبه ادعاهای اخیر پادشاه سعودی درباره ایران را رد کرد و افزود: «عربستان سعودی سال‌ها است برای گریز از واقعیت‌ها و پاسخگو نبودن به جنایت‌های خود، سیاست فرافکنی و دگرگون نشان دادن حقایق را در دستور کار خود قرار داده است تا شاید امروز را به فردا برساند.» 

خطیب زاده گفت: حمایت و همسویی رژیم سعودی با آمریکا در پیگیری سیاست شکست خورده فشار حداکثری ضد ایران، تلاش برای توسعه روابط با رژیم غاصب صهیونیستی و باج دادن‌های میلیارد دلاری به دیگران آن‌هم از جیب مردم عربستان، نه تنها نتیجه‌ای برای آل سعود نداشته بلکه عربستان را به کشوری حقیر میان کشورهای عربی تبدیل کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد سران رژیم آل سعود می خواهند با اتهام وارد کردن به دیگر کشورها، از زیر بار مسئولیت جنایت‌های جنگی خود ضد زنان و کودکان یمنی فرار کنند.

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایران را به اجرای سیاست‌های تنش‌زا و مخرب در منطقه غرب آسیا و دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد.

کلیدواژه