آبان ۰۲, ۱۳۹۹ ۱۷:۲۵ Asia/Dushanbe
  • سردار شکارچی: امنیت مرزها و مردم ایران، خط قرمز ماست
    سردار شکارچی: امنیت مرزها و مردم ایران، خط قرمز ماست

سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح ایران تاکید کرد: تهران هیچ گونه خطا و تهدید در مرزهای مشترک ایران با ارمنستان و جمهوری آذربایجان را تحمل نمی کند و با هرنوع تجاوز و تهدید برخورد خواهد کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا ، سردار سرتیپ «ابوالفضل شکارچی» گفت: درگیری‌های نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص منطقه قره باغ و رعایت نکردن قواعد بین‌المللی حُسن همجواری و مصالح جنگی در مرز کشور ثالث ، منجر به شلیک و اصابت گلوله های خمپاره به داخل مناطق سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران افزود: تاکید کرد: رعایت حُسن همسایگی و صبوری ایران اسلامی با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان  نباید مورد سوء استفاده قرارگیرد و دو کشور نباید به خطوط قرمز ایران ورود کنند در غیر این صورت قطعا پشیمانی به دنبال خواهد داشت.

سردار سرتیپ «ابوالفضل شکارچی» افزود: امنیت مناطق مرزی و مردم ایران، خط قرمز ماست و در این رابطه به هر دو کشور درگیر یادآور می‌شویم که مراقب آتش افروزی و شیطنت‌های بیگانگان باشند، مشکلات دوجانبه را از طریق مسالمت آمیز و گفت وگو حل و فصل کنند و با بی دقتی در عملیات نظامی خود، مرزهای سرزمینی و امنیت و آسایش مردم ایران را  به مخاطره نیندازند .

از آغاز درگیری ها در منطقه قره باغ تاکنون دهها گلوله خمپاره و راکت به روستاهای مرزی ایران اصابت و خساراتی به مرزنشین های ایرانی وارد کرده  است .

بیشتر بخوانید:

 

 

 

کلیدواژه

کامنت