آبان ۰۶, ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷ Asia/Dushanbe
  • تحریم های آمریکا علیه ایران به  ابزار تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده است
    تحریم های آمریکا علیه ایران به ابزار تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده است

وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه دوشنبه شب وزارت نفت، سازمان‌های مرتبط با آن و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران را در فهرست تحریم های خود که به یک ابزار تبلیغاتی انتخاباتی تبدیل شده است قرار داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از  ایرنا، وزارت خزانه داری آمریکا شامگاه دوشنبه در سایت رسمی خود اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این نهاد، وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران (NIOC) و شرکت ملی نفت‌کش ایران را به لیست تحریم‌های واشنگتن علیه تهران افزوده است.

خزانه‌داری آمریکا همچنین بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران، مسعود کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، نصرالله سردشتی مدیرعامل شرکت ملی نفت کش ایران و سه نفر دیگر از مدیران ارشد نفتی این کشور را تحریم کرده است.

 

 دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا همچنین چندین نهاد و شخص مرتبط با وزارت نفت ایران را که در فروش بنزین به ونزوئلا نقش داشته اند در فهرست تحریم ها قرار داده است.

 استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا بدون در نظر گرفتن آثار شوم تروریسم اقتصادی دولت ترامپ بر مردم ایران و تداوم آن حتی در بحبوحه همه‌گیری کرونا ادعا کرد ایران همچنان حمایت از نهادهای تروریستی و برنامه هسته‌ای خود را بر نیازهای مردم ایران در اولویت قرار داده است. 

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه

کامنت