آبان ۰۹, ۱۳۹۹ ۱۶:۵۰ Asia/Dushanbe
  • معاون وزیر امور خارجه ایران در باکو، مسکو، ایروان و آنکارا طرح صلح ایران برای قره باغ را توضیح می دهد
    معاون وزیر امور خارجه ایران در باکو، مسکو، ایروان و آنکارا طرح صلح ایران برای قره باغ را توضیح می دهد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در ایروان بر ضرورت برقراری آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ تأکید کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای ایران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در دیدار با زهراب مناتسکانیان Zohrab Mnatsakanian وزیر امور خارجه ارمنستان طرح ایران برای صلح دائمی در منطقه قره ‌باغ را به وزیر امور خارجه ارمنستان ارائه داد و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های لازم را برای همکاری دارد.

عراقچی در ایروان طرح صلح ایران برای قره باغ را تشریح کرد

مناتسکانیان نیز با بیان اینکه ارمنستان متوجه حساسیت های ایران در رابطه با تهدیدهای جدید امنیت منطقه است، از نقش جمهوری اسلامی در حفظ ثبات منطقه‌ای و صلح استقبال کرد.

عراقچی و مناتسکانیان همچنین از انتقال یافتن تروریست‌های بین المللی از خاورمیانه به منطقه مورد مناقشه قره باغ ابراز نگرانی کردند و آن را تهدیدی جدی برای کل منطقه دانستند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار و رایزنی با مقام‌های جمهوری آذربایجان و روسیه، پنج شنبه شب وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد.

  • طرح صلح ایران برای قره باغ

عراقچی روز چهارشنبه در آغاز سفر دوره ای خود با هدف ارائه طرح صلح ایران برای قره باغ، در باکو به خبرنگاران گفت خروج ارمنستان از سرزمین‌های آذربایجان و رعایت حقوق اقلیت ها در هر دو کشور اساس طرح ایران را تشکیل می دهد.

درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ از 27 سپتامبر از سر گرفته شده و تاکنون ده‌ها کشته و زخمی نظامی و غیرنظامی بر جا گذاشته است.

(تگ: طرح صلح ایران برای قره باغ- سید عباس عراقچی- وزیر امور خارجه ایران- مناقشه قره باغ- درگیری آذربایجان و ارمنستان- زهراب مناتساکانیان)

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه

کامنت