آبان ۲۹, ۱۳۹۹ ۱۸:۱۲ Asia/Dushanbe
  • تاکید بر گسترش همکاریها، محور رایزنی مقامات ایران و ازبکستان

نمایندگان گروه دوستی پارلمانی ایران و ازبکستان در نشست مجازی، راههای گسترش همکاری ‌های دوجانبه را در زمینه های مختلف ، بررسی کردند .

به گزارش خبرگزاری فارس،«غلامرضا نوری قزلجه» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با ازبکستان امروز پنج شنبه در سخنان خود در این نشست ضمن قدردانی از سفرای دو کشور برای برگزاری این نشست،گفت ، برقراری روابط پارلمانی بین دو کشور و استفاده ثمربخش از نظارت پارلمان بر اجرای توافقات حاصل شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

«علیشیر قادراف» معاون رئیس مجلس قانونگذاری ازبکستان و رئیس گروه دوستی پارلمانی با ایران هم در سخنان خود در این نشست،همتایان ایرانی خود را با روند اصلاحات گسترده در این کشور آشنا و اشاره‌ای به وضعیت روابط همکاری بین دو کشور و فعالیت‌های مجلس قانون گذاری کرد.

طرفین ضمن تأکید بر علاقه‌مندی متقابل برای گسترش  روابط در زمینه‌های مختلف اقتصادی و بازرگانی، فرهنگی گفتند، در این بخش ها امکانات گسترده‌ای وجود دارد که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

هم اکنون در ازبکستان 272 شرکت با مشارکت سرمایه گذاران ایرانی فعالیت می‌کنند و میزان مبادلات بازرگانی بین دو کشوردرهشت ماه گذشته سال 2020  به  158 میلیون دلار رسیده است .

کلیدواژه