آذر ۰۵, ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰ Asia/Dushanbe

سه شهروند ایرانی که به اتهامات واهی در خارج از کشور بازداشت شده بودند، با یک جاسوس دو تابعیتی به نام «کایلی مور گیلبرت» که تبعه استرالیا و انگلیس بوده و برای رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کرده است مبادله و آزاد شدند .

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از العالم، کایلی مور گیلبرت جاسوس اسرائیلی استرالیایی تبار که در پوشش فعالیت‌های علمی برای جمع‌آوری اطلاعات از حوزه‌های هسته‌ای وارد ایران شده و پس از بازداشت به جرم اقدام علیه امنیت ملی ایران از طریق همکاری با رژیم صهیونیستی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود با گذراندن  ۲ سال از حبس خود و با تصمیم مقامات جمهوری اسلامی ایران  با سه شهروند ایرانی که در خارج از این کشور زندانی شده بودند و یکی از آنها تاجر است مبادله شد.

کایلی مور گیلبرت کیست؟

کایلی مور گیلبرت متولد سال ۱۹۸۷ در استرالیاست که در خانواده مسیحی به دنیا آمده اما مذهب خود را به یهودیت تغییر داده است.

وی از ۲۵ سالگی جذب سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی شده و با توصیه این سرویس به تحصیل در رشته مطالعات آسیا و خاورمیانه دانشگاه کمبریج لندن پرداخت.

پس از پایان دوران تحصیل وی با حضور در یک پادگان نظامی علاوه بر گذراندن دوره‌های آموزش نظامی به زبان‌های عربی، عبری، ژاپنی و ... مسلط و برای ماموریت‌های سازمانی آماده شد.

گیلبرت  با یکی از افسران رژیم صهیونیستی با نام "روسلان هودوروف" ازدواج کرد و به عنوان اولین ماموریت به سوریه و سپس به ایران اعزام شد.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه