آذر ۰۸, ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ Asia/Dushanbe
  • مقامات مختلف ایران بر گرفتن انتقام خون دانشمند هسته ای ایران تاکید کردند
    مقامات مختلف ایران بر گرفتن انتقام خون دانشمند هسته ای ایران تاکید کردند

مقامات مختلف ایران حادثه دردناک ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای ایران و معاون وزیر دفاع این کشور را محکوم و بر گرفتن انتقام خون این شهید والامقام تاکید کردند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان،ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه ایران در پیامی تاکید کرد: از آنجا که بروز این حوادث ناگوار و از دست دادن مجاهدان علم و عمل، برای ایران اسلامی ضایعه‌ای غم‌انگیز و جبران ناپذیر بوده و اقدام انجام شده، یک جنایت بزرگ محسوب و تکرار چنین حوادثی به هیچ عنوان قابل قبول و تحمل نیست، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و مراجع قضایی موظفند در اسرع وقت و با بکارگیری تمام توان اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری عناصر مزدور و جنایت‌کار، اقدام کنند و همه دست اندرکاران این جنایت را  به سزای اعمالشان برسانند.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس ایران نیز در پیامی نوشت: دشمنان کوردل که از رویارویی و مصاف با صبر و مقاومت و ایستادگی و همچنین رشد و پیشرفت فرزندان این ملت در تمامی عرصه‌های تکنولوژیک، هسته‌ای و نظامی عاجز و ناتوان گشته‌اند به این گونه اقدامات ناجوانمردانه و خارج از چارچوب‌های انسانی و معیار‌های بین‌المللی روی آورده‌اند که هیچ حاصلی برای آن‌ها نخواهد داشت و صنایع ما در تمامی حوزه‌های نظامی، هسته‌ای، موشکی و ... با سرعتی بیشتر از گذشته پیش خواهد رفت.

«محمود علوی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در پیامی با ابراز تاسف از شهادت مظلومانه شهید فخری زاده نوشت: نیروهای امنیتی کشور شناسایی عناصر خودفروخته و عاملان تروریست این جنایت ددمنشانه را آغاز کرده اند و انتقام خون شهید عزیز را از مسببان و عاملان جنایت‌کار آن خواهند گرفت.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران هم با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود ترور رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران به دست تروریست‌ها را محکوم کرد و نوشت: این عمل بزدلانه (با  نشانه‌های جدی نقش اسرائیلی‌ها) نشان دهنده جنگ افروزی جنایتکاران است

وزیر خارجه  ایران تاکید کرد که ایران از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا می‌خواهد تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

ایران از جامعه جهانی می‌خواهد تا این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند

 

وعده مقام های نظامی ایران  برای انتقام از تروریست ها

 رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هم تاکید کرد: انتقام سختی در انتظار قاتلان رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران است.

سردار سرلشکر «محمد باقری» در پیامی اعلام کرد: بار دیگر تروریست‌های کوردل وابسته به استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی در اقدامی وحشیانه  یکی از مدیران و خدمتگزاران عرصه علمی، پژوهشی و دفاعی ایران را به شهادت رساندند.  

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه شهید «محسن فخری‌زاده» در زمره مدیران ارشد صنعت دفاعی ایران بود افزود: وی در  دوران عمر بابرکت خود منشاء خدمات فراوانی شده و توانسته بود توان دفاعی کشور را به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ترور این مدیر توانا و شایسته گرچه تلخ و ضربه سنگینی به مجموعه دفاعی کشور بود، اما دشمنان کوردل بدانند راهی را که شهید فخری‌زاده‌ها آغاز کرده‌اند، هرگز متوقف نخواهد شد.

راهی را که شهید فخری‌زاده‌ها آغاز کرده‌اند، هرگز متوقف نخواهد شد

سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در پیامی توییتری تاکید کرد که در گذشته نشان دادیم که هیچ عملی را بدون انتقام و پاسخ رها نمی کنیم.

واکنش فرمانده سپاه پاسداران به ترور دانشمند هسته ای ایران

 

حمله تروریستی به دانشمند هسته ای ایران

عناصر تروریست مسلح بعدازظهر روز جمعه خودروی حامل «محسن فخری زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران را هدف حمله قرار دادند.

براساس اعلام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، در درگیری تیم حفاظت «محسن فخری زاده» با تروریست‌ها، دانشمند ایرانی به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

تلاش تیم پزشکی برای احیای این دانشمند ایرانی موفق نبود و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت رسید.

 

کلیدواژه