آذر ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۸:۴۵ Asia/Dushanbe
  • علمای اهل سنت ایران ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای را محکوم کردند
    علمای اهل سنت ایران ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای را محکوم کردند

روحانیان و علمای اهل سنت ایران ترور شهید محسن فخری زاده را به ملت ایران تسلیت گفتند و شناسایی و مجازات عاملان این اقدام ناجوانمردانه را خواستار شدند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زِهی امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت شهر زاهدان ایران در پیامی به مناسبت ترور دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران نوشت: «بنده این جنایت آشکار را به شدت محکوم می‌کنم و برای شهید محسن فخری‌زاده مغفرت تامّه و عُلُوِّ درجات از بارگاه الهی مسألت دارم. خداوند به بازماندگان مرحوم اجر و صبر عنایت کند و عوامل ترور ایشان را به سزای اعمالشان برساند.»

علما و روحانیان اهل تسنن استان خراسان شمالی ایران نیز در بیانیه‌ای ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای را تسلیت گفتند و از وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی و قضایی ایران درخواست کردند هرچه زودتر عاملان و طراحان این جنایت غیر انسانی را شناسایی کنند و به مجازات برسانند.

ماموستا  عبدالرحمن مرادی امام جمعه اهل سنت استان کرمانشاه ایران نیز با محکوم کردن ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده گفت: «بر این باوریم که خون شهدا پایمال نخواهد شد و ملت ما با این اعمال کور دست نشاندگان کفر جهانی عقب نخواهد رفت بلکه بیشتر در عرصه های مختلف علمی، نظامی و دفاعی پیشرفت خواهند کرد و انتقام خون همه شهدای ترور و دانشمندان شهید را خواهند گرفت.»

علمای اهل سنت استان گلستان و کردستان نیز ترور دانشمند هسته ای ایران را محکوم کردند و خواستار پاسخ سخت به عاملان آن شدند.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای در نزدیکی تهران، وی را ترور کردند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه