آذر ۰۸, ۱۳۹۹ ۲۱:۴۴ Asia/Dushanbe
  • محمد تقی صابری سفیر ایران در دوشنبه با شیرعلی کبیر وزیر صناعت و فناوری های نوین تاجیکستان دیدار کرد
    محمد تقی صابری سفیر ایران در دوشنبه با شیرعلی کبیر وزیر صناعت و فناوری های نوین تاجیکستان دیدار کرد

در دیدارهای جداگانه سفیران ایران و آلمان در دوشنبه با وزیر صناعت و فناوری‌های نوین تاجیکستان زمینه های همکاری چندجانبه صنعتی و فناوری دو جانبه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان روز شنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «در دیدار با شیرعلی کبیر وزیر صناعت و فناوری‌های نوین تاجیکستان، زمینه‌های همکاری دو کشور ایران و تاجیکستان در حوزه های گوناگون صنعت، معدن و فناوری های نوین مورد تبادل نظر و گفت‌ و گو قرار گرفت.»

در همین حال سامانه اسپوتنیک گزارش داد با وجود متوقف شدن همکاری های اقتصادی دوشنبه و برلین، وزیر صناعت و فناوری های نوین تاجیکستان و سفیر آلمان در دوشنبه موضوع تقویت روابط دو جانبه را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در دیدار شیرعلی کبیر و اندریاس پراتمان (Андреас Протманн) طرف ها درباره استفاده از تجربه‌های آلمان برای رشد فناوری های نوین صنعتی در تاجیکستان بحث و تبادل نظر کردند.

این در حالی است که حکومت آلمان تابستان امسال تاجیکستان را از برنامه شراکت همکارهای خارجی خویش حذف کرده بود.

دولت المان اعلام کرده بود که در آسیای مرکزی تنها با ازبکستان همکاری های اقتصادی خواهد داشت.

البته آلمان تاکید کرده بود که سازشنامه های همکاری با تاجیکستان و قرقیزستان تکمیل خواهد شد و طرف ها می توانند برای تمدید این توافقات اقدام کنند.

 

بیشتر بخوانید: 

 

کلیدواژه