آذر ۰۹, ۱۳۹۹ ۰۸:۵۸ Asia/Dushanbe
  • تحلیل: تاکید رهبر معظم انقلاب بر مجازات قطعی عاملان و امران حمله تروریستی به  دانشمند ممتاز هسته ای و دفاعی ایران

اقدام  تروریستی عصر جمعه/7آذر-27دسامبر/ که به  شهادت "محسن فخری زاده" دانشمند هسته‌ای وَ دَفاعی ایران منجر شد ،یکبار دیگر  نشان داد دشمنان ایران پروژه ضربه زدن به امنیت و بنیان های دانش و علم را که از پایه های  اقتدار ملت ایران است در اولویت  اهداف جنایتکارانه خود قرار داده اند .

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان «محسن فخری زاده» دانشمند ممتازهسته‌ای و دفاعی ایران، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند.


رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: "این دانشمند ممتاز هسته ای و دفاعی که توسط مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید، جان عزیز و گرانبها را به‌خاطر تلاشهای علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست."


دشمنان ایران  در سال های اخیر با استفاده از گزینه های گوناگون ودر قالب طرحها و راهبردهای بازدارندگی سیاسی ، اقتصادی ؛ همچنین  ایجاد نا امنی و خرابکاری در فعالیت های علمی و پروژه های صلح امیز هسته ای  ایران از جمله در نطنز که تحت نظارت کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد ؛ تلاش وسیعی کردند تا بزعم خود ایران را وادار به تسلیم  کنند  . ملت ایران اما در همه عرصه ها نشان داد که  شایسته پیشرفت و اقتدار واقعی است .

ترورشهید فخری زاده دانشمند ممتازهسته‌ای و دفاعی ایران گویای این واقعیت است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران که با فشار حداکثری اقتصادی به هدف خود نرسیده اند ، از سال گذشته  وپس از ترور شهید سپهبد "قاسم سلیمانی"  به فشار حد اکثری امنیتی روی اورده اند .

البته ایجاد بحران هایی از جنس ترور، از سوی سازمان ها و دولت های تروریست مسبوق به سابقه است. شهیدان «مجید شهریاری» ، «مصطفی احمدی روشن» ، «مسعود علی‌محمدی» و «داریوش رضایی‌نژاد» نیز از جمله دانشمندان هسته‌ای ایران بودند که توسط عوامل تروریستی به شهادت رسیدند.  این ترورها وتلاش برای محروم کردن ایران از دانش هسته ای و فشار حداکثری تحریم های فلج کننده گویای این واقعیت است که دشمنان در هر زمان و مکانی در پی تضعیف ایران بوده و همچنان نیزدر این جهت هستند. واقعیت این است که آنها ‌از هیچ اقدامی برای ضربه زدن به ایران  خودداری نمی‌کنند .برخی شواهد نشان می دهد دولتمردان امریکا که  آرزوی آوردن ایران به پای میز مذاکره را از بین رفته می بینند در این مقطع  برای ایجاد جنجالی تازه برنامه ریزی  می کنند .در همین خصوص ، «مجید تخت روانچی» نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز جمعه با ارسال نامه ای به شورای امنیت  نسبت به اقدامات بی پروایانه آمریکا و رژیم صهیونیستی به ویژه در مدت زمان باقیمانده از دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» هشدار داد

اینگونه تحرکات تروریستی که در واقع  نشان از ترس دشمنان  از قدرت بازدارندگی ایران در عرصه های دفاعی  است نمی تواند مانع از ادامه پیشرفت های علمی و قدرت دفاعی ایران شود  . شهید فخری زاده  که در طول دوران عمر بابرکت خود منشا خدمات فراوانی شد ، توانست توان دفاعی کشوررا به تراز قابل قبولی از بازدارندگی برساند . همانگونه که در پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی نیزتاکید شده است راهی را که شهید فخری‌زاده‌ها آغاز کردَه‌اند، هرگز متوقف نخواهد شد واین جنایات تروریستی قطعا بی پاسخ نخواهد ماند .

بیشتر بخوانید:

شهید محسن فخری زاده که بود و چه کرد؟+ فیلم

ترور "محسن فخری زاده" ؛ تکرار سناریوی شکست خورده بازدارندگی رویش علمی در ایران

واکنش روحانیان اهل سنت ایران به ترور شهید فخری زاده

 

  َ

 

کلیدواژه