آذر ۲۴, ۱۳۹۹ ۱۹:۴۵ Asia/Dushanbe
  • ایران اجازه نخواهد داد پایان تحریم های ظالمانه به تاخیر بیفتد
    ایران اجازه نخواهد داد پایان تحریم های ظالمانه به تاخیر بیفتد

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی انتقام خون شهید محسن فخری زاده را حق خود می‌داند و در مکان و زمان مناسب این کار را خواهد کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان؛ «حسن روحانی»روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران داخلی و خارجی ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند ممتاز هسته‌ای و دفاعی ایران را کار کسانی دانست که می‌خواستند در روزهای پایانی حکومت منحوس ترامپ، منطقه را به جنگ بکشانند.

وی افزود: هدف اصلی رژیم صهیونیستی از ترور شهید فخری‌زاده ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و وقوع جنگ در پایان حکومت ترامپ بود. 

رییس جمهوری اسلامی ایران با  تاکید بر حق انتقام ایران در قبال ترور شهید فخری زاده گفت: جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد دیگران زمان و مکان این انتقام گیری را مشخص کنند.

 

تحریم های ظالمانه علیه ایران باید پایان یابد

روحانی همچنین با بیان اینکه دولت ایران اجازه نخواهد داد پایان تحریم های ظالمانه به تاخیر بیفتد گفت: با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا شرایط تغییر خواهد کرد ضمن اینکه از اگر رییس دولت فعلی آمریکا هم می ماند، شرایط تغییر می‌کرد.
رییس جمهوری اسلامی ایران  یادآور شد که دولتش با همه توان نگذاشت برجام نابود بشود اما هدف اصلی «دونالد ترامپ»  نابودی برجام بود .
روحانی گفت: زنده نگه داشتن برجام و همکاری برای ثبات منطقه، هر دو برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و علت موفق نبودن ترامپ ضد ایران در مجامع بین‌المللی، هماهنگی و همکاری ایران با دیگر کشورها و ۱+۴ بود.
وی افزود: ثبات منطقه برای جمهوری اسلامی بسیار مهم است و به همین دلیل طرح "صلح هرمز" را برای خلیج فارس ارائه کرد که این طرح سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح و برای ۶ کشور حوزه خلیج فارس و عراق ارسال شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه