دی ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۵:۲۷ Asia/Dushanbe
  • سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد عاملان ترور سردار سلیمانی در امان نخواهند بود
    سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد عاملان ترور سردار سلیمانی در امان نخواهند بود

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد دولت آمریکا باید پاسخگوی جنایت ترور سردار سلیمانی باشد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد گفت: «نمی‌گذاریم امرکنندگان و عاملان ترور شهید قاسم سلیمانی در امان باقی بمانند. این موضوعی نیست که دولت و حاکمیت ایران از آن بگذرد. دولت آمریکا تا روز آخر باید پاسخگوی این مسأله باشد.»

خطیب‌زاده درباره فرایند پیگیری پرونده ترور سردار سلیمانی از جانب دولت عراق نیز گفت: «همانطور که عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق گفته است، سردار سلیمانی مهمان دولت عراق بوده و در خاک عراق این حمله انجام شده است. مسوولیت بغداد کاملا روشن است و دولت عراق به مسوولیت خود عمل خواهد کرد.» 

دیپلمات ارشد ایرانی گفت: «عاملان، امرکنندگان و معاونان چه در داخل و چه در خارج عراق باید به پیشگاه عدالت حاضر شده و مجازات شوند. ما اجازه بی‌کیفر بودن این جنایت را نمی‌دهیم.»

خطیب زاده همچنین با اشاره به دیدار هفته گذشته حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان با وزیر امور خارجه ایران در تهران گفت: «راه حل قطعی منازعه ها و بحران‌های افغانستان، سیاسی است و با توجه به حضور بی‌ثبات کننده آمریکا در آن کشور، ایران همه گروه‌های افغانی را به گفت‌وگوهای فراگیر دعوت می‌کند.»

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه