دی ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۷:۳۷ Asia/Dushanbe
  • امیر حاتمی بر مجازات آمران و عاملان ترور دانشمند ایرانی تاکید کرد
    امیر حاتمی بر مجازات آمران و عاملان ترور دانشمند ایرانی تاکید کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در پیامی به وزیران دفاع 60 کشور جهان با اشاره به سابقه دخالت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در ترور دانشمندان ایرانی تاکید کرد: بدون تردید مبارزه جهانی با تروریسم نیازمند کنار گذاشتن رفتارهای دوگانه است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان؛ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در این  پیام که روز چهارشنبه منتشر شد یادآور شد که شواهدی جدی از نقش رژیم اشغالگر صهیونیستی در ترور «محسن فخری‌زاده» دانشمند برجسته ایرانی وجود دارد از این رو جامعه جهانی باید به محکومیت این حرکت غیرانسانی، غیرقانونی و جنایت آمیز بپیوندد.

سرتیپ حاتمی با اشاره به ابتکارات و دستاوردهای شهید فخری‌زاده در حوزه‌های علمی و پژوهشی به ویژه تولید ابزار و تجهیزات مقابله با کرونا اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم و خشونت، که در 4 دهه گذشته 17 هزار نفر از شهروندان و مقامات عالی خود  را در نتیجه اقدامات تروریستی از دست داده است از جامعه جهانی می خواهد این حرکت غیرانسانی و غیر قانونی  را محکوم کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران سکوت در مقابل چنین اقداماتی را عامل تکرار آن و ناامنی در جهان دانست و با تاکید بر مجازات آمران و عاملان ترور دانشمند ایرانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای پاسخگویی به این جنایات محفوظ می‌داند.

«محسن فخری‌زاده» رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران و از دانشمندان برجسته صنعت هسته‌ای و دفاعی این کشور 27 نوامبر 2020 در حمله تروریستی در اطراف تهران به شهادت رسید.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه